38th Annual GET IN GEAR 10K
Minneapolis, MN Saturday April 25, 2015
OFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
1 1519 DANIEL STRIKE 3M M4049 1 22:30 34:31 5:34
2 2309 GEORGE MUTUMA EY Minneapolis M4049 2 23:59 37:22 6:01
3 1528 WILLIAM SIKORSKI 3M M4049 3 25:12 38:41 6:14
4 923 ALLAN BOHLKE 3M M5059 1 24:26 38:42 6:14
5 1410 ROBERT SRICHAI Ingersoll Rand M4049 4 25:12 38:57 6:16
6 1411 TONY YANG Wells Fargo Running Club M5059 2 25:07 38:59 6:17
7 1563 MATTHEW ANDERSON UTAS (UTC Aerospace Systems) M3039 1 25:12 39:27 6:21
8 2042 DAN JOHNSON Second Harvest Heartland M5059 3 25:29 39:45 6:24
9 2302 CHRISTINE MULLER Thrivent Financial F0129 1 25:40 39:49 6:25
10 1520 IAN CAMPBELL-GROEN Hennepin County M0129 1 26:15 40:41 6:33
11 F30 BONNIE SONS Delta Air Lines F4049 1 26:47 41:41 6:43
12 2522 ERIC SCHOTZ 3M M4049 5 26:56 41:42 6:43
13 1472 BRIAN RAPPL Ingersoll Rand M0129 2 27:02 41:56 6:45
14 F31 KELLY KEELER 3M F5059 1 27:08 42:00 6:46
15 1421 ERIC HUFF Ingersoll Rand M4049 6 27:34 43:10 6:57
16 1568 JENNA ARCHER Meet Minneapolis F0129 2 28:19 43:48 7:03
17 1454 NILS GOKEMEIJER Seagate Technology M4049 7 27:49 44:23 7:09
18 2719 RACHEL WIERS Faegre Baker Daniels F0129 3 28:59 44:39 7:12
19 1529 MARK WOODLEY Hennepin County M3039 2 29:08 45:04 7:16
20 1448 JEFF MARTIN Ingersoll Rand M3039 3 29:50 45:58 7:24
21 1884 LUCAS GLISSENDORF BWBR Architects M0129 3 31:01 46:25 7:29
22 1447 JOE KEELER Ingersoll Rand M4049 8 29:34 46:42 7:31
23 1419 NAOMI KRUEGER Hennepin County F3039 1 30:26 47:21 7:38
24 2128 NICOLE KRENNER 3M F4049 2 30:52 48:05 7:45
25 4297 JAMES HANNEMAN Hennepin County M3039 4 31:14 48:10 7:46
26 2394 DAVID PEDERSEN Martin Williams Advertising M0129 4 32:40 48:25 7:48
27 1544 JEFF AKRE Hennepin County M3039 5 32:02 48:27 7:48
28 2512 CHARLES SCHLEGEL Hopkins Public Schools M4049 9 31:30 49:00 7:54
29 1934 KURT HAGER Second Harvest Heartland M0129 5 32:56 49:12 7:56
30 1955 JOE HATHAWAY Hennepin County M0129 6 31:41 49:14 7:56
31 1954 JEFF HATHAWAY Hennepin County M4049 10 31:42 49:14 7:56
32 1523 KATIE CARLSON Second Harvest Heartland F0129 4 32:56 49:25 7:58
33 1416 EJAY JACK Hennepin County M3039 6 32:27 49:47 8:01
34 2390 RYAN PAULSON Cummins Power Generation M3039 7 32:45 49:59 8:03
35 1936 RICHARD HALLAHAN Cummins Power Generation M4049 11 32:43 50:12 8:05
36 1470 FRANTISEK ZEBRA Ingersoll Rand M3039 8 32:35 50:15 8:06
37 1485 NICK PLACE Bridgewater Bank M3039 9 32:41 50:19 8:06
38 1407 ERIC SPIELER Seagate Technology M4049 12 32:11 50:24 8:07
39 2977 LAUREN NAPHEYS EY Minneapolis F0129 5 32:14 50:45 8:10
40 2978 BILL KUNIK UTAS (UTC Aerospace Systems) M5059 4 33:15 50:56 8:12
41 1430 CURT ROGERS Seagate Technology M5059 5 32:54 51:23 8:17
42 1466 ED WALDERA Delta Air Lines M60UP 1 33:05 51:44 8:20
43 1469 ABIGAIL SHAFER Hennepin County F0129 6 33:51 51:56 8:22
44 1442 NOELLE GUSTAFSON Hennepin County F3039 2 34:02 52:17 8:25
45 1443 SCOTT GUSTAFSON Hennepin County M4049 13 34:02 52:25 8:26
46 1861 WILLIAM FREESE Delta Air Lines M5059 6 33:49 52:35 8:28
47 1429 BRUCE SPANIER Hennepin County M5059 7 34:56 53:06 8:33
48 1486 ANDY GILLUND Cargill M3039 10 34:20 53:11 8:34
49 1409 JON TRANTHAM Seagate Technology M4049 14 34:32 53:15 8:35
50 2356 GLEN OLSON Seagate Technology M60UP 2 34:11 53:20 8:35
51 2397 BRIAN PETERSEN Delta Air Lines M5059 8 34:07 53:25 8:36
52 2166 LAURA LEE Hopkins Public Schools F0129 7 35:18 53:34 8:38
53 1509 SETH KIRK 3M M5059 9 35:04 54:01 8:42
54 10672 DAVE STEPAN Hennepin County M5059 10 37:03 54:22 8:45
55 1464 SUZETTE MANSUR Delta Air Lines F5059 2 34:49 54:23 8:45
56 1423 ROBERT TORNING Hennepin County M4049 15 35:16 54:29 8:47
57 1441 JAMISON ROMAN UTAS (UTC Aerospace Systems) M3039 11 35:27 54:33 8:47
58 1724 HEATHER CLARK Preferred One F3039 3 35:45 54:43 8:49
59 2200 AMY LUEDTKE Hennepin County F4049 3 36:00 55:03 8:52
60 1661 ERIK BROBERG Hennepin County M4049 16 35:26 55:10 8:53
61 1495 RANDE PEYTON Hopkins Public Schools F4049 4 36:30 55:15 8:54
62 2741 KYSA YOUNGREN EY Minneapolis F0129 8 36:59 55:29 8:56
63 1976 NATHAN HERMISTON Meet Minneapolis M3039 12 36:08 55:32 8:57
64 1460 LISA NIXON Team Bepex F4049 5 35:47 55:44 8:59
65 1826 MAYA FEHRS Second Harvest Heartland F0129 9 37:51 56:05 9:02
66 2622 MELVIN TENNANT Meet Minneapolis M5059 11 36:20 56:13 9:03
67 1639 ALAN BLOMQUIST Vision Ease Lens M4049 17 35:57 56:13 9:03
68 1515 TRENTON HAFTERSON Thomson Reuters M0129 7 34:33 56:17 9:04
69 1957 TOM HATHAWAY Hennepin County M0129 8 33:38 56:23 9:05
70 1510 KRISTI MENKE Cummins Power Generation F0129 10 36:07 56:29 9:06

38th Annual GET IN GEAR 10K
Minneapolis, MN Saturday April 25, 2015
OFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
71 1524 MELISSA KITTEL 3M F4049 6 36:50 56:30 9:06
72 1465 RYAN FREEMAN Ingersoll Rand M0129 9 36:28 56:37 9:07
73 1951 EDI HASAN Meet Minneapolis M4049 18 35:38 56:39 9:07
74 1439 ALAN M. ZABAN Hennepin County M5059 12 36:10 56:47 9:09
75 2086 ELIZABETH KETTLER EY Minneapolis F3039 4 38:28 57:21 9:14
76 1874 AZEB GEBRETSADIK Hennepin County F3039 5 36:39 57:33 9:16
77 1451 KARI BULLARD Hennepin County F4049 7 37:15 57:34 9:16
78 2454 KELLY REGER Preferred One F3039 6 38:16 57:36 9:17
79 2391 TRIADA PAULSON Cummins Power Generation F3039 7 37:39 57:38 9:17
80 1513 DANA COLESTOCK Hennepin County F3039 8 37:49 57:45 9:18
81 1425 SARAH SCHACHTELE Hennepin County F3039 9 36:41 57:46 9:18
82 1452 STEPHEN BULLARD Hennepin County M5059 13 36:42 57:50 9:19
83 1688 ABBEY CAMPBELL Thrivent Financial F0129 11 37:27 57:51 9:19
84 2482 MOLLY ROSENKRANZ Thrivent Financial F0129 12 37:28 57:51 9:19
85 1446 PETE SMITH BWBR Architects M5059 14 37:29 57:56 9:20
86 1445 LIZ SMITH BWBR Architects F5059 3 37:29 57:56 9:20
87 2521 HENRY SCHOONOVER Hennepin County M4049 19 38:25 58:00 9:21
88 1533 ANDREY ABLAMUNETS Team Natrel M0129 10 36:53 58:06 9:21
89 1660 CATHERINE BROBERG Hennepin County F4049 8 37:37 58:09 9:22
90 1463 JULIE HALGREN Thrivent Financial F4049 9 37:23 58:20 9:24
91 1474 ANDREW BATES Bridgewater Bank M3039 13 36:31 58:25 9:24
92 2456 EMILY REINECCIUS UTAS (UTC Aerospace Systems) F0129 13 39:47 58:30 9:25
93 1444 GREGORY JOHNSON Seagate Technology M5059 15 37:56 58:34 9:26
94 1458 BRAD MARTENS Hennepin County M3039 14 38:06 58:49 9:28
95 1432 MELISSA MCCULLOCH UTAS (UTC Aerospace Systems) F4049 10 38:02 58:50 9:29
96 1489 PETER GAUSMANN Hopkins Public Schools M4049 20 37:58 58:54 9:29
97 1490 MELISSA GAUSMANN Hopkins Public Schools F4049 11 37:59 58:55 9:29
98 4317 BRANDON CRIST UTAS (UTC Aerospace Systems) M3039 15 37:57 58:58 9:30
99 1928 JULIE HADDAD Slalom Consulting F3039 10 38:16 58:59 9:30
100 1479 JASON RUFFALO Cummins Power Generation M3039 16 38:08 59:09 9:32
101 1969 TIA HELFRICH UTAS (UTC Aerospace Systems) F3039 11 38:33 59:12 9:32
102 1859 JASON FREED Hennepin County M4049 21 38:41 59:16 9:33
103 11105 JOSHUA RETKA Slalom Consulting M3039 17 38:26 59:17 9:33
104 1860 AMY FREESE Meet Minneapolis F4049 12 38:06 59:20 9:33
105 2125 MEGAN KRAFT Martin Williams Advertising F0129 14 39:04 59:22 9:34
106 10669 REBECCA KROSKA Seagate Technology F0129 15 39:12 1:00:01 9:40
107 1408 MARIE NEWBERGER Seagate Technology F5059 4 39:12 1:00:01 9:40
108 1480 SAMUEL CULBERT Hennepin County M0129 11 37:02 1:00:02 9:40
109 2045 ERIC JOHNSON Delta Air Lines M4049 22 38:31 1:00:22 9:43
110 2648 STEPHEN TURNER Hennepin County M3039 18 39:05 1:00:26 9:44
111 2647 ASHLEY TURNER Hennepin County F0129 16 39:05 1:00:26 9:44
112 1473 CORY YEMEN Hennepin County M3039 19 37:46 1:00:28 9:44
113 1484 MARY JAYNE CROCKER Bridgewater Bank F5059 5 38:49 1:00:29 9:44
114 2127 KARI KRAUTBAUER Slalom Consulting F0129 17 39:09 1:00:30 9:45
115 2118 LUKE KOMISKEY Slalom Consulting M0129 12 39:10 1:00:31 9:45
116 1499 ALEX FISHER Hopkins Public Schools M4049 23 40:15 1:00:32 9:45
117 1500 DANI FISHER Hopkins Public Schools F3039 12 40:14 1:00:32 9:45
118 1455 BOB HAWKINS Ingersoll Rand M5059 16 38:38 1:00:43 9:47
119 1501 LORI BODNER Hopkins Public Schools F3039 13 39:36 1:00:44 9:47
120 2025 BEN JAMES Innovative Office Solutions M4049 24 37:52 1:00:52 9:48
121 1475 ROSS WIESER Bridgewater Bank M0129 13 38:02 1:00:52 9:48
122 1449 ISAK COLLINS Hennepin County M3039 20 40:06 1:00:58 9:49
123 1468 LEO COTTON Team Bepex M5059 17 39:34 1:00:59 9:49
124 2001 TRISHA HOLMES Meet Minneapolis F0129 18 39:45 1:01:13 9:51
125 1727 BRITTNEY CLINE Hopkins Public Schools F0129 19 40:24 1:01:21 9:53
126 1557 JEREMY ANDERSON Thrivent Financial M3039 21 39:59 1:01:34 9:55
127 1494 KRISTA SCHUMACHER Hopkins Public Schools F3039 14 40:34 1:01:36 9:55
128 2598 KEVIN STRONG Hopkins Public Schools M4049 25 40:37 1:01:39 9:56
129 1631 JAMIE BILDERBACK Preferred One F0129 20 39:37 1:01:50 9:57
130 1518 ROBERT ENG Hennepin County M60UP 3 40:21 1:01:52 9:58
131 2238 RYAN MARSHALL Hennepin County M3039 22 28:42 1:02:21 10:02
132 1488 DONGHONG WANG Hopkins Public Schools F4049 13 40:18 1:02:35 10:05
133 2252 DALE MCCAULEY Hennepin County M60UP 4 40:53 1:02:44 10:06
134 2696 MICHELLE WEINBERG Faegre Baker Daniels F3039 15 40:14 1:03:03 10:09
135 2062 CARLOS JUHN Seagate Technology M60UP 5 40:34 1:03:29 10:13
136 2592 SUSANNE STORM Preferred One F5059 6 40:55 1:03:33 10:14
137 2009 JEAN HOUSTON Preferred One F3039 16 41:14 1:03:37 10:15
138 1476 CHRISTOPHER MYERS Bridgewater Bank M0129 14 40:06 1:03:56 10:18
139 1555 ERIN ANDERSON Second Harvest Heartland F0129 21 40:47 1:04:04 10:19
140 10716 JOE CHYBOWSKI Bridgewater Bank M0129 15 40:36 1:04:41 10:25

38th Annual GET IN GEAR 10K
Minneapolis, MN Saturday April 25, 2015
OFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
141 1415 ELIZABETH LO Hennepin County F3039 17 41:25 1:04:49 10:26
142 2104 SUSAN KNOLL Meet Minneapolis F5059 7 42:17 1:05:12 10:30
143 2103 DAVID KNOLL Meet Minneapolis M5059 18 42:17 1:05:12 10:30
144 1638 KAREN BLANCHARD Hennepin County F5059 8 42:44 1:05:13 10:30
145 1491 DANIELLE HACKNEY Hopkins Public Schools F0129 22 41:23 1:05:18 10:31
146 2498 MASANORI SAITO Delta Air Lines M3039 23 42:12 1:05:30 10:33
147 1459 STACY RUDNICK Hennepin County F4049 14 42:31 1:05:49 10:36
148 1517 EVELYN KEBAYA Hennepin County F4049 15 40:47 1:06:05 10:39
149 2605 ASHLEY SWANSON Innovative Office Solutions F3039 18 42:47 1:06:11 10:39
150 2278 CRAIG MICKE Innovative Office Solutions M3039 24 42:47 1:06:11 10:39
151 1453 PAULINE ALFORS Ingersoll Rand F5059 9 41:34 1:06:38 10:44
152 1413 HEIDI CARLSON Hennepin County F5059 10 42:53 1:06:44 10:45
153 2718 LAURA WIERING Martin Williams Advertising F0129 23 42:13 1:06:55 10:47
154 1417 DUSHANI DYE Hennepin County F4049 16 43:23 1:07:13 10:49
155 1547 KIMBERLY ALLEN Preferred One F0129 24 43:19 1:07:23 10:51
156 1431 JEFFREY MEACHAM Thrivent Financial M5059 19 42:13 1:08:17 11:00
157 1956 TERRI HATHAWAY Hennepin County F4049 17 44:34 1:08:42 11:04
158 1749 JOHN COWAN Team Natrel M5059 20 44:44 1:09:10 11:08
159 1526 AMY NYREN Hennepin County F0129 25 45:00 1:09:47 11:14
160 1543 BRIANNA AKRE Hennepin County F0129 26 44:45 1:09:54 11:15
161 2570 SHERRY SPAETH Hennepin County F5059 11 44:45 1:09:54 11:15
162 2015 ANNE HUMES Hennepin County F5059 12 42:32 1:10:33 11:22
163 10653 JULIE BAUCH Hennepin County F3039 19 46:32 1:11:21 11:29
164 2514 CONNIE SCHLUNDT Second Harvest Heartland F5059 13 43:56 1:11:40 11:32
165 10774 KEVIN CARLSON Hennepin County M3039 25 46:04 1:12:47 11:43
166 1514 MARY TOWLE Thrivent Financial F4049 18 46:41 1:14:01 11:55
167 1436 MICHAEL CONLON Thrivent Financial M3039 26 48:31 1:14:31 12:00
168 4282 ANTONIA MILLER Hennepin County F4049 19 48:17 1:14:55 12:04
169 2222 CAROLYN MAKEPEACE Thrivent Financial F3039 20 46:43 1:14:59 12:04
170 1720 BRIANNA CHRISTIANSON Thrivent Financial F3039 21 46:43 1:14:59 12:04
171 1829 SHEILA FERN Hennepin County F3039 22 48:30 1:15:09 12:06
172 1989 KAREN HILLERMAN Thrivent Financial F4049 20 50:10 1:16:16 12:17
173 1512 ANDREW KARR Hopkins Public Schools M5059 21 49:02 1:16:34 12:20
174 1427 LINDA STECK Cargill F5059 14 50:24 1:17:22 12:27
175 1478 DARYL VAN BROCKLIN Ingersoll Rand M4049 26 47:53 1:17:31 12:29
176 2653 RICHARD UNGER Ingersoll Rand M60UP 6 47:55 1:17:31 12:29
177 1462 MELISSA HILL Faegre Baker Daniels F3039 23 52:26 1:20:16 12:56
178 2604 RENAE SUSSMAN Delta Air Lines F3039 24 50:32 1:20:23 12:57
179 2076 BRANDI KASTNER Hennepin County F0129 27 51:47 1:21:45 13:10
180 2747 ANDREW ZARRAS Delta Air Lines M60UP 7 55:46 1:22:31 13:17
181 1811 HEDDY ERICKSON Preferred One F3039 25 53:01 1:22:33 13:18
182 1467 JONATHAN SMITH Wells Fargo Running Club M4049 27 52:38 1:22:41 13:19
183 1482 MELODIE IRWIN Hennepin County F5059 15 53:50 1:24:15 13:34
184 1420 MICHAEL KRUEGER Hennepin County M4049 28 52:02 1:26:14 13:53
185 2108 MARK KOESTER Team Bepex M3039 27 56:13 1:26:56 14:00
186 11195 CARMEN WILSON Hopkins Public Schools F3039 26 58:44 1:30:20 14:33
187 1850 RACHEL FRANCO Second Harvest Heartland F4049 21 59:21 1:31:08 14:40
188 1457 CHRISTINE RICH Hennepin County F5059 16 1:09:49 1:49:05 17:34