37th Annual GET IN GEAR
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2014
OFFICIAL RESULTS
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
1 2705 ADAM CURRIE Boston Scientific M0129 1 22:39 34:47 5:36
2 2998 TODD SCHUMAN UTAS M3039 1 24:59 38:36 6:13
3 1175 DUSTIN LANGE OPEN SYSTEMS INTERNATIONAL M0129 2 24:21 38:36 6:13
4 2910 DANIEL JOHNSON Second Harvest Heartland M5059 1 25:16 38:59 6:17
5 2992 MATTHEW ANDERSON UTAS M3039 2 25:12 39:08 6:18
6 2706 JEFFREY FULLER Boston Scientific M4049 1 25:44 39:51 6:25
7 2853 ROBERT SRICHAI Ingersoll Rand M4049 2 26:14 40:18 6:30
8 F4 BONNIE SONS Delta Air Lines F4049 1 26:26 41:17 6:39
9 31 WILLEM GOKEMEIJER Seagate Technology M0129 3 27:26 41:53 6:45
10 2741 LOUISE KJORSTAD Digital River F3039 1 27:22 41:53 6:45
11 2739 JESSICA DEUTSCH Digital River F3039 2 27:19 42:40 6:52
12 2922 REESE LANG Team Ameriprise M4049 3 28:02 43:06 6:57
13 2893 NILS GOKEMEIJER Seagate Technology M4049 4 28:07 43:13 6:58
14 2894 RUSSELL GOKEMEIJER Seagate Technology M0129 4 28:09 43:14 6:58
15 2796 JOHN MARSHALL Hennepin County M5059 2 28:12 43:22 6:59
16 2740 MATTHEW DOOLEY Digital River M4049 5 28:52 44:09 7:07
17 2738 JOHN CULLINANE Digital River M3039 3 28:52 44:09 7:07
18 2903 ERIC SPIELER Seagate Technology M4049 6 29:05 44:27 7:10
19 2882 JASMIN ZUKIC Open Systems International M0129 5 29:41 44:40 7:12
20 2851 JEFF MARTIN Ingersoll Rand M3039 4 29:09 45:01 7:15
21 2867 JENNA ARCHER Meet Minneapolis F0129 1 29:43 45:13 7:17
22 2742 WILL LAWRENCE Digital River M3039 5 29:42 46:11 7:26
23 2901 CHRIS REA Seagate Technology M4049 7 30:30 46:15 7:27
24 3196 DAN MILLER BOSTON SCIENTIFIC M0129 6 29:24 46:17 7:27
25 2993 KEITH BRAUE UTAS M5059 3 30:59 46:58 7:34
26 2914 ALICIA EIMERS Slalom Consulting F3039 3 30:54 47:14 7:37
27 2743 STEVE MATHISON Digital River M5059 4 30:20 47:34 7:40
28 2999 CHRIS YATCHAK UTAS M3039 6 31:15 47:35 7:40
29 3005 TIM WACHHOLZ Xcel Energy M4049 8 31:18 47:41 7:41
30 2744 JASON NYHUS Digital River M3039 7 31:20 47:49 7:42
31 2844 DEVON GRANDBOIS ING M4049 9 31:03 47:57 7:43
32 2702 MATHEW ZUPPAN Advanced Wireless Communications M0129 7 31:38 48:24 7:48
33 2997 BRUCE SATTERLUND UTAS M5059 5 31:34 48:34 7:49
34 2988 PAUL PEDTKE Thrivent Financial M0129 8 31:24 48:38 7:50
35 2911 KENT KECKEISEN Second Harvest Heartland M5059 6 31:51 48:49 7:52
36 2750 CRAIG KOMANECKI Faegre Baker Daniels M3039 8 32:15 49:08 7:55
37 3194 ELLEN HEINE XCEL ENERGY F4049 2 32:38 49:22 7:57
38 2976 WILLIAM GRANT Thomson Reuters Run Club M0129 9 31:41 49:23 7:57
39 2799 DAVE MCNARY Hennepin County M4049 10 31:41 49:26 7:58
40 2698 JEREMY BRAULICK Advanced Wireless Communications M0129 10 32:10 49:35 7:59
41 2831 KEVIN KOS Hopkins Public Schools M4049 11 32:48 49:45 8:01
42 2886 LINDSEY BEMMELS Preferred One F3039 4 32:20 50:06 8:04
43 2938 KELLY ELVESTER Team DynaMoo F3039 5 32:45 50:08 8:05
44 2907 KATIE CARLSON Second Harvest Heartland F0129 2 32:38 50:11 8:05
45 2915 JEFF KAISERMAN Slalom Consulting M4049 12 32:13 50:20 8:06
46 2814 BRUCE SPANIER Hennepin County M5059 7 32:49 50:23 8:07
47 2710 MICHAEL LYDEN Boston Scientific M5059 8 32:40 50:25 8:07
48 3000 ERIC BOTTEN Wells Fargo Running Club M4049 13 32:17 50:26 8:07
49 2736 ED WALDERA Delta Air Lines M60UP 1 32:21 50:29 8:08
50 2902 THOMAS RUWART Seagate Technology M0129 11 33:45 50:32 8:08
51 3200 SRINIVAS VEMURI XCEL ENERGY M3039 9 33:01 50:52 8:12
52 2892 WHITNEY FLOHR Seagate Technology F0129 3 33:26 51:22 8:16
53 2916 LUCAS KOMISKEY Slalom Consulting M0129 12 32:41 51:24 8:17
54 2781 THOMAS HOULE Hennepin County M4049 14 34:01 51:28 8:17
55 2923 SPENCER LEUTHOLD Team Ameriprise M0129 13 32:19 51:31 8:18
56 2884 ROCKY ROBBERT Park Nicollet M3039 10 34:15 51:46 8:20
57 2994 BOB DAVIS UTAS M5059 9 33:47 51:57 8:22
58 2770 DELAYNE CASEMAN Hennepin County F3039 6 34:03 52:02 8:23
59 2845 DEREK GROVER ING M3039 11 33:25 52:03 8:23
60 2843 SUSAN FORSYTHE ING F4049 3 33:24 52:06 8:24
61 3199 TIMOTHY ROGERS XCEL ENERGY M5059 10 33:31 52:21 8:26
62 2889 KELLY REGER Preferred One F3039 7 34:19 52:25 8:27
63 2850 JOE KEELER Ingersoll Rand M4049 15 33:37 52:26 8:27
64 3001 JENN OSENDORF Wells Fargo Running Club F4049 4 34:28 52:32 8:28
65 2719 CRAIG DOSE Bridgewater Bank M3039 12 34:01 52:32 8:28
66 2769 DAVID BURKE Hennepin County M3039 13 34:37 52:33 8:28
67 2932 TIM HLAS Team CSM M4049 16 34:51 52:51 8:31
68 2985 TONY MASON Thrivent Financial M0129 14 34:27 53:04 8:33
69 2803 STEPHANIE MORGAN Hennepin County F4049 5 34:29 53:09 8:34
70 2715 BRITTA ROWAN Boston Scientific F0129 4 34:39 53:13 8:34

37th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2014
UNOFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
71 2808 SARA PIERCE Hennepin County F0129 5 34:40 53:25 8:36
72 2858 ADAM MAYORGA KTI Inc. M3039 14 34:30 53:39 8:38
73 2866 MATT ANDERSON Meet Minneapolis M3039 15 35:28 53:42 8:39
74 2929 LISA NIXON Team Bepex F4049 6 35:11 53:48 8:40
75 2787 RYAN KIERCZYNSKI Hennepin County M0129 15 35:21 54:06 8:43
76 2898 RIYAN MENDONSA Seagate Technology M3039 16 34:55 54:13 8:44
77 2924 DAMIAN NOLD Team Ameriprise M3039 17 35:06 54:17 8:45
78 2900 GLEN OLSON Seagate Technology M60UP 2 35:17 54:25 8:46
79 2788 RANDY KISER Hennepin County M5059 11 35:56 54:41 8:48
80 2486 LARS SJOHOLM INGERSOLL RAND M60UP 3 35:05 54:43 8:49
81 2934 THOMAS HENDERSON Team DRC M4049 17 36:46 54:51 8:50
82 2984 BRYAN LAGE Thrivent Financial M3039 18 35:54 54:54 8:50
83 2709 KURT KOUBAL Boston Scientific M3039 19 36:25 55:14 8:54
84 2839 ALLEGRA SMISEK Hopkins Public Schools F3039 8 35:28 55:15 8:54
85 2825 ALAN ZABAN Hennepin County M5059 12 35:08 55:25 8:55
86 2798 KRISTINE MARTIN Hennepin County F5059 1 36:13 55:45 8:59
87 2793 JIM LIBERA Hennepin County M4049 18 36:13 55:46 8:59
88 11221 ABIGAIL SHAFER Hennepin County F0129 6 36:46 55:49 8:59
89 2881 LELAND SEVERSON Open Systems International M0129 16 36:41 55:51 9:00
90 3003 CRAIG TROMBLEY Wells Fargo Running Club M5059 13 35:36 55:57 9:01
91 2734 SUZETTE MANSUR Delta Air Lines F5059 2 36:08 56:00 9:01
92 2733 WILLIAM FREESE Delta Air Lines M5059 14 36:08 56:00 9:01
93 3195 JEFFREY HOLLAND DELTA AIR LINES M4049 19 37:12 56:01 9:01
94 2832 LAURA LEE Hopkins Public Schools F0129 7 37:29 56:02 9:01
95 2891 BRIAN BOCK Seagate Technology M3039 20 36:33 56:09 9:03
96 2785 LEAH KAISER Hennepin County F4049 7 36:00 56:11 9:03
97 2250 TRICIA MONTBRIAND MN ENERGY RESOURCES F3039 9 36:01 56:18 9:04
98 2828 ALEX FISHER Hopkins Public Schools M3039 21 37:48 56:22 9:05
99 2727 KYLE LUNKE BWBR M0129 17 36:41 56:25 9:05
100 2751 MEG MCCORMICK Faegre Baker Daniels F0129 8 36:30 56:34 9:07
101 3198 BRIAN PETERSEN DELTA AIR LINES M4049 20 36:57 56:47 9:09
102 2829 DANI FISHER Hopkins Public Schools F3039 10 37:48 56:48 9:09
103 2926 EVAN ROSVOLD Team Ameriprise M0129 18 36:57 56:49 9:09
104 2899 MARIE NEWBERGER Seagate Technology F5059 3 37:12 56:51 9:09
105 2925 ERIK ROSVOLD Team Ameriprise M4049 21 36:57 56:53 9:10
106 11180 ANDREA MARKSTROM Faegre Baker Daniels F4049 8 36:41 57:03 9:11
107 2864 OLGA LEYKIND Martin Williams Advertising F3039 11 37:01 57:07 9:12
108 2766 MARK BUELT Hennepin County M3039 22 36:28 57:26 9:15
109 2996 MELISSA MCCULLOCH UTAS F3039 12 37:34 57:29 9:16
110 2980 AMANDA DETTMANN Thrivent Financial F3039 13 37:46 57:33 9:16
111 2809 ALISA RECKINGER Hennepin County F0129 9 37:35 57:38 9:17
112 2977 MANOHAR SHINTRE Thomson Reuters Run Club M4049 22 38:31 57:38 9:17
113 2982 JULIE HALGREN Thrivent Financial F4049 9 36:39 57:38 9:17
114 2815 DAVE STEPAN Hennepin County M5059 15 37:54 57:46 9:18
115 2748 JOHN HOLLAND Faegre Baker Daniels M3039 23 39:08 58:00 9:20
116 2897 REBECCA KROSKA Seagate Technology F0129 10 38:13 58:05 9:21
117 2789 PAUL KROENING Hennepin County M4049 23 39:14 58:08 9:22
118 4966 ANDREY ABLAMUNETS Team DynaMoo M0129 19 38:50 58:10 9:22
119 2703 RASHAL PETERSON Ahmann-Martin F3039 14 37:59 58:11 9:22
120 2725 MARK BAUMHOVER BWBR M4049 24 36:34 58:20 9:24
121 2755 DAVID VANDER HAAR Faegre Baker Daniels M60UP 4 37:26 58:22 9:24
122 2752 TEKA POPE Faegre Baker Daniels F3039 15 37:59 58:28 9:25
123 2883 SARA NELSON Park Nicollet F3039 16 37:52 58:30 9:25
124 2745 KEVIN RASACHAK Digital River M0129 20 38:21 58:46 9:28
125 2904 RUOXI YANG Seagate Technology M0129 21 38:33 58:50 9:29
126 2737 MELISSA CHERREY Digital River F0129 11 38:18 58:53 9:29
127 3193 MYTHILI CHAGANTI XCEL ENERGY F3039 17 39:02 58:58 9:30
128 2764 LISA BROWN Hennepin County F5059 4 38:26 59:02 9:30
129 2865 SARA MAHAN Martin Williams Advertising F0129 12 37:50 59:11 9:32
130 2807 LYNNE PENKE Hennepin County F3039 18 38:58 59:26 9:34
131 2818 ROBERT TORNING Hennepin County M4049 25 39:07 59:51 9:38
132 2857 MICHAEL KROUL KTI Inc. M4049 26 38:33 59:53 9:39
133 2859 SAMANTHA TIEDE KTI Inc. F0129 13 38:32 59:54 9:39
134 2848 BOB HAWKINS Ingersoll Rand M5059 16 38:57 1:00:01 9:40
135 2716 JEROME YATCKOSKE Boston Scientific M4049 27 38:24 1:00:09 9:41
136 2810 MEGHAN RECTOR Hennepin County F3039 19 39:31 1:00:10 9:41
137 2852 TRACEY PATTERSON Ingersoll Rand F4049 10 38:55 1:00:16 9:42
138 2772 ROBERT ENG Hennepin County M60UP 5 39:25 1:00:27 9:44
139 4988 DIGNA YAURINCELA ING F3039 20 38:59 1:00:38 9:46
140 2713 TIMETTE NEVALA Boston Scientific F3039 21 39:02 1:00:38 9:46

37th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2014
UNOFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
141 2749 LARISS JUDE Faegre Baker Daniels F0129 14 39:29 1:00:41 9:46
142 2896 CARLOS JUHN Seagate Technology M5059 17 39:24 1:00:57 9:49
143 2878 GREG FORD Open Systems International M5059 18 40:36 1:01:05 9:50
144 2707 RACHEL GASS Boston Scientific F0129 15 39:26 1:01:12 9:51
145 2933 JULIE TREVIS Team CSM F4049 11 40:23 1:01:20 9:53
146 2928 LEO COTTON Team Bepex M5059 19 39:55 1:01:30 9:54
147 2776 HILARY HANNON Hennepin County F0129 16 39:14 1:01:33 9:55
148 2995 NATHAN KOELLN UTAS M3039 24 40:39 1:01:33 9:55
149 2711 RACHEL MORISON Boston Scientific F3039 22 40:04 1:01:35 9:55
150 2712 JOSEPH MOSSBERG Boston Scientific M0129 22 39:32 1:01:43 9:56
151 2704 LISA ABRAHAMSON Boston Scientific F4049 12 40:00 1:01:48 9:57
152 2768 STEPHEN BULLARD Hennepin County M5059 20 39:53 1:02:00 9:59
153 6229 LISA KASPAREK Hennepin County F4049 13 39:09 1:02:01 9:59
154 2795 KIM LOEFFELMACHER Hennepin County F3039 23 40:38 1:02:25 10:03
155 2726 ELLEN KONERZA BWBR F0129 17 39:02 1:02:27 10:03
156 2871 SUSAN KNOLL Meet Minneapolis F5059 5 40:53 1:02:35 10:05
157 2830 ANNE KELLY Hopkins Public Schools F4049 14 40:59 1:02:36 10:05
158 2836 KATHLEEN ROLLER Hopkins Public Schools F4049 15 40:59 1:02:36 10:05
159 2870 DAVID KNOLL Meet Minneapolis M5059 21 40:55 1:02:36 10:05
160 2854 DARYL VAN BROCKLIN Ingersoll Rand M4049 28 40:41 1:02:40 10:06
161 2847 PAULINE ALFORS Ingersoll Rand F5059 6 40:10 1:02:45 10:06
162 2863 TIMOTHY HOLMES Martin Williams Advertising M3039 25 41:21 1:02:50 10:07
163 2767 UYEN - NICOLE BUI Hennepin County F4049 16 40:46 1:03:04 10:09
164 2937 JOHN COWAN Team DynaMoo M5059 22 41:55 1:03:28 10:13
165 2849 CHRISTINA HOWELL Ingersoll Rand F0129 18 40:31 1:03:32 10:14
166 2790 MICHAEL KRUEGER Hennepin County M4049 29 41:08 1:03:36 10:15
167 2827 ERIN BODNER Hopkins Public Schools F3039 24 41:58 1:04:05 10:19
168 2826 KARLA ANDERSON Hopkins Public Schools F5059 7 41:58 1:04:06 10:19
169 768 BEN RAUN AHMANN-MARTIN M3039 26 41:52 1:04:12 10:20
170 2841 C.T. BRASCH ING F60UP 1 42:10 1:04:40 10:25
171 2869 TRISHA HOLMES Meet Minneapolis F0129 19 41:46 1:04:41 10:25
172 2868 SARAH HOLMES Meet Minneapolis F0129 20 41:46 1:04:41 10:25
173 2701 LINDA PFAFF Advanced Wireless Communications F5059 8 41:51 1:04:45 10:26
174 6136 SHARON SWANSON Boston Scientific F4049 17 42:18 1:05:01 10:28
175 2879 MICHAEL GLEDHILL Open Systems International M0129 23 42:34 1:05:06 10:29
176 2877 NICOLE ECKLUND Open Systems International F0129 21 42:10 1:05:18 10:31
177 2876 MICHAEL PERRON MN Energy Resources M5059 23 41:51 1:05:23 10:32
178 2728 STEFNEE TRZPUC BWBR F3039 25 41:53 1:05:38 10:34
179 11183 NICHOLAS RUSTAD Faegre Baker Daniels M3039 27 42:22 1:05:59 10:37
180 2989 KARIN VUKICH Thrivent Financial F4049 18 42:55 1:06:00 10:38
181 2890 DARLENE WALLNER Preferred One F3039 26 42:18 1:06:01 10:38
182 2794 ELIZABETH LO Hennepin County F3039 27 42:51 1:06:21 10:41
183 2979 MICHAEL CONLON Thrivent Financial M3039 28 44:00 1:06:31 10:43
184 2747 MELISSA HILL Faegre Baker Daniels F3039 28 43:09 1:06:38 10:44
185 2846 THERESA LARSON ING F5059 9 43:25 1:06:51 10:46
186 2771 ELIZABETH DAVID Hennepin County F5059 10 43:13 1:07:04 10:48
187 2824 SUSAN WIED Hennepin County F5059 11 43:41 1:07:09 10:49
188 2855 LISA WHARTON Ingersoll Rand F5059 12 42:58 1:07:09 10:49
189 2931 LYNAE GREENEBAUM Team CSM F3039 29 43:05 1:07:10 10:49
190 2930 CLINT GREENEBAUM Team CSM M3039 29 43:05 1:07:10 10:49
191 2816 WENDY THOMAS Hennepin County F3039 30 42:56 1:07:14 10:50
192 2874 KATIE SMITH Meet Minneapolis F4049 19 42:54 1:08:22 11:01
193 2700 KEN COONS Advanced Wireless Communications M4049 30 43:20 1:08:58 11:06
194 2800 ANTONIA MILLER Hennepin County F4049 20 45:09 1:09:10 11:08
195 2837 KARI SAMUELSON Hopkins Public Schools F5059 13 44:41 1:09:12 11:09
196 2840 MICHAEL YASIS Hopkins Public Schools M4049 31 44:40 1:09:13 11:09
197 2991 DEBORAH ZIMMERMAN Thrivent Financial F3039 31 44:26 1:09:58 11:16
198 2905 ERIN ANDERSON Second Harvest Heartland F0129 22 45:23 1:10:03 11:17
199 2797 KARIN MARSHALL Hennepin County F5059 14 46:18 1:10:37 11:22
200 2805 AMY NYREN Hennepin County F0129 23 45:46 1:10:38 11:22
201 2730 LINDA STECK Cargill F5059 15 44:52 1:11:11 11:28
202 3002 JENNIFER STEADMAN Wells Fargo Running Club F4049 21 47:32 1:11:21 11:29
203 2720 RHIANNA GEORGE Bridgewater Bank F0129 24 45:35 1:11:32 11:31
204 2714 KATHLEEN PERRON Boston Scientific F4049 22 46:38 1:12:07 11:37
205 2887 HEDDY ERICKSON Preferred One F3039 32 46:17 1:12:11 11:37
206 2921 SARAH HOUSER Team Ameriprise F3039 33 46:02 1:12:44 11:43
207 2817 BRENDA THOMPSON Hennepin County F4049 23 49:18 1:15:41 12:11
208 2917 JILL SWARTHOUT Slalom Consulting F3039 34 49:38 1:15:46 12:12
209 2708 GAYLAN KNUTH Boston Scientific M60UP 6 48:50 1:15:46 12:12
210 2802 JERALD MOORE Hennepin County M4049 32 47:20 1:16:59 12:24

37th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2014
UNOFFICIAL RESULTS
10K UNOFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name Company Cdiv Cdpl 4mile Time Pace
211 2835 JULIE PETERSON Hopkins Public Schools F4049 24 52:04 1:21:32 13:08
212 11273 BRIAN EICHSTADT Thrivent Financial M4049 33 51:17 1:22:13 13:14
213 11165 CONCEPCION CERVANTES COOK BWBR F4049 25 53:52 1:23:16 13:24
214 11219 GREG SATHER Hennepin County M60UP 7 56:25 1:23:17 13:25
215 2760 JAMES ANDERSON Hennepin County M60UP 8 53:27 1:23:18 13:25
216 2759 DEBRA ANDERSON Hennepin County F60UP 2 53:27 1:23:18 13:25
217 2909 DEBORAH DEGREEFF Second Harvest Heartland F4049 26 55:23 1:25:44 13:48
218 2718 CALVIN BOSS Bridgewater Bank M0129 24 52:13 1:28:32 14:15
219 2775 GREG GARDNER Hennepin County M60UP 9 57:16 1:31:23 14:43
220 2780 ANDREA HOFFMANN Hennepin County F0129 25 1:00:33 1:37:40 15:43
221 11213 DAVID JAEGER Hennepin County M5059 24 1:05:08 1:38:15 15:49
222 2782 MELODIE IRWIN Hennepin County F5059 16 1:01:54 1:39:19 15:59
223 2783 PEGGY IRWIN Hennepin County F5059 17 1:01:54 1:39:19 15:59
224 2762 MELISSA BOOTH Hennepin County F5059 18 1:10:48 1:47:00 17:14
225 2913 LATONYA WESTON Second Harvest Heartland F4049 27 1:18:47 2:04:32 20:03
226 2906 RAHSA BALE Second Harvest Heartland F5059 19 1:18:53 2:04:34 20:03
227 2912 MARY MCDONALD Second Harvest Heartland F4049 28 1:18:48 2:04:34 20:03
228 2777 SHANNA HANSEN Hennepin County F4049 29 1:19:39 2:06:43 20:24
229 2888 JANA FRANZ Preferred One F3039 1:18:26