33rd Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 24, 2010
AWARDS LISTING 5K


MALE OVERALL WINNERs

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6294 AMIR ENDALE M 30 SANIT PAUL MN 17:19
2 6810 GEORGE OIEN M 43 MENDOTA HTS MN 18:53
3 6046 TIMOTHY POLLIS M 39 RICHFIELD MN 18:56


FEMALE OVERALL WINNERs

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5153 DEBRA CAMPBELL F 43 WEST LAKELAND MN 20:18
2 6953 SARA GALBREATH F 33 MINNEAPOLIS MN 22:01
3 6552 SHANNON SWANSON F 38 CENTERVILLE MN 22:06



MALE AGE GROUP: 70 to 99
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6170 PAUL SCHELIN M 71 MINNEAPOLIS MN 27:48
2 6702 BILL FRASER M 80 EDINA MN 28:05



FEMALE AGE GROUP: 70 to 99
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 F50 MARGE NIELSEN F 74 SPENCER IA 31:37
2 7076 ROBERTA STRANDNESS F 71 INVER GROVE HTS MN 56:01



MALE AGE GROUP: 60 to 69
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5264 RON DOCKERY M 60 MAHTOMEDI MN 23:30
2 6224 DON BENKE M 66 WAYZATA MN 27:35



FEMALE AGE GROUP: 60 to 69
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6028 STEPHANIE PETERSON F 61 EDEN PRAIRIE MN 27:45
2 6467 WENDY NELSON F 61 EDEN PRAIRIE MN 33:34



MALE AGE GROUP: 50 to 59
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6927 RICHARD CHIN M 50 ST PAUL MN 19:29
2 6711 FRANK ABRAHAMSON M 52 MINNEAPOLIS MN 21:18



FEMALE AGE GROUP: 50 to 59
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5610 CHRISTINA KANT F 50 DELANO MN 28:29
2 6316 TATYANA FRIDMAN F 55 MINNETONKA MN 28:52



MALE AGE GROUP: 40 to 49
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6810 GEORGE OIEN M 43 MENDOTA HTS MN 18:53
2 6853 KURT JEWELL M 41 ST LOUIS PARK MN 19:25



FEMALE AGE GROUP: 40 to 49
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5153 DEBRA CAMPBELL F 43 WEST LAKELAND MN 20:18
2 6933 TAMMY DOMEIER F 42 MINNEAPOLIS MN 23:28



MALE AGE GROUP: 30 to 39
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6294 AMIR ENDALE M 30 SANIT PAUL MN 17:19
2 6046 TIMOTHY POLLIS M 39 RICHFIELD MN 18:56



FEMALE AGE GROUP: 30 to 39
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6953 SARA GALBREATH F 33 MINNEAPOLIS MN 22:01
2 6552 SHANNON SWANSON F 38 CENTERVILLE MN 22:06



MALE AGE GROUP: 20 to 29
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6877 ISRAEL YEMER M 27 MINNEAPOLIS MN 19:13
2 6970 MATTHEW HIMES M 28 MINNEAPOLIS MN 19:52



FEMALE AGE GROUP: 20 to 29
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5309 RACHEL ELVESTER F 28 COLUMBIA HTS MN 23:33
2 6194 RACHEL SCHUTZ F 29 MINNEAPOLIS MN 23:45



MALE AGE GROUP: 15 to 19
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5277 GREG DOROW M 15 MAPLE LAKE MN 19:40
2 5472 DREW HEIMARK M 16 BROOKLYN PARK MN 19:49



FEMALE AGE GROUP: 15 to 19
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 5597 ALLISON JUDA F 17 MAPLE GROVE MN 27:45
2 7205 SHANNON WALSH F 17 MAHTOMEDI MN 28:05



MALE AGE GROUP: 1 to 14
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 6854 ANDREW JEWELL M 13 ST LOUIS PARK MN 19:26
2 5209 KILIAN COSKRAN M 14 MINNEAPOLIS MN 20:55



FEMALE AGE GROUP: 1 to 14
(2 Awards in this division)

Place Bib Name Sex Age City Time
1 7082 MEGAN STUART F 13 NEW HOPE MN 24:08
2 5255 CALLA DEXHEIMER F 8 RIVER FALLS WI 25:03