31st Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2008
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
1 6332 GERALD BUTLER LAKEVILLE MN Target Running Club 36 1 M35-39 19:54 6:25
2 6075 RYAN BRASKI MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 24 1 M20-24 20:40 6:39
3 6138 MARK MERRELL MOUNDS VIEW MN Halo Innovations 39 2 M35-39 21:32 6:56
4 6315 VICTOR NOER PRIOR LAKE MN Seagate Technology Runners 46 1 M45-49 22:17 7:11
5 6101 ANTHONY SAIGH MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 23 2 M20-24 22:41 7:19
6 6416 BILL IDZOREK MINNEAPOLIS MN Thrivent Financial 42 1 M40-44 22:49 7:21
7 3838 MIKE MOWATT ST LOUIS PARK MN Deloitte Runners 23 3 M20-24 23:16 7:30
8 6269 COREY JOHNSON WOODBURY MN PreferredOne 44 1 F40-44 23:24 7:32
9 6253 ANN SMITH ROBERTS MN Northwest Airlines 30 1 F30-34 23:31 7:34
10 6368 SHAUNDRA SAND MAPLE GROVE MN TEAM DRC 2008 38 1 F35-39 23:50 7:41
11 6221 JIM PORTER APPLE VALLEY MN Minnesota Pollution Control Agency 38 3 M35-39 23:58 7:43
12 6195 JOHN WILSON EDINA MN Hopkins Public Schools 53 1 M50-54 24:23 7:51
13 6293 CARL GODZIEK MAPLE GROVE MN RJ Ahmann Company 23 4 M20-24 24:23 7:51
14 6292 BEN COPPERTHITE SAVAGE MN RJ Ahmann Company 24 5 M20-24 24:23 7:51
15 6197 JESSICA ZIMMERMAN GOLDEN VALLEY MN Hopkins Public Schools 30 2 F30-34 24:37 7:56
16 6302 MARK MUHLSTEIN ST LOUIS PARK MN RJF AGENCIES 29 1 M25-29 24:40 7:57
17 6384 MARK KANOWITZ LINO LAKES MN Team Schroeder 49 2 M45-49 24:46 7:59
18 6318 MATTHEW WOLF ST PAUL MN Sebesta Blomberg & Associates 27 2 M25-29 24:46 7:59
19 6356 MICHAEL CISEK MINNEAPOLIS MN TEAM DRC 2008 50 2 M50-54 25:00 8:03
20 6417 MARK RANNOW MINNETONKA MN Thrivent Financial 35 4 M35-39 25:05 8:05
21 6109 KIMBERLY TROSKE EDEN PRAIRIE MN Deloitte Runners 32 3 F30-34 25:32 8:14
22 6420 TONY FERGUSON CHANHASSEN MN Toro Running Club 47 3 M45-49 25:54 8:20
23 6013 JACKIE CHAMBERLAIN NEW BRIGHTON MN AgriBank 27 1 F25-29 26:02 8:23
24 6120 TRACY LUND MINNEAPOLIS MN Digital River, Inc. 37 2 F35-39 26:02 8:23
25 6404 DAN GAEDE WOODBURY MN Thomson Ground Pounders 35 5 M35-39 26:10 8:26
26 6102 AUTUMN SCHMID RICHFIELD MN Deloitte Runners 22 1 F20-24 26:21 8:29
27 6367 VINCENT PRIMOLI ST PAUL MN TEAM DRC 2008 29 3 M25-29 26:31 8:32
28 6133 DOUGLAS BRANDT MOUND MN Halo Innovations 66 1 M65-69 26:31 8:33
29 6370 NICK TISDELL ANDOVER MN TEAM DRC 2008 27 4 M25-29 26:32 8:33
30 6127 DON BENKE WAYZATA MN GE Capital Fleet 65 2 M65-69 26:34 8:33
31 6397 ANDRES ZERPA SHAKOPEE MN Team Schroeder 26 5 M25-29 26:51 8:39
32 6396 MARCOS VILLANUEVA SHAKOPEE MN Team Schroeder 30 1 M30-34 26:54 8:40
33 6308 ERIC LARSEN LINO LAKES MN Screamin' Securians 31 2 M30-34 26:54 8:40
34 6108 RYAN TRANBY MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 24 6 M20-24 27:03 8:43
35 6205 DOUG SIEVERS ST LOUIS PARK MN Kroll Ontrack Running Club 47 4 M45-49 27:37 8:54
36 6428 UNKNOWN UNKNOWN BLOOMINGTON MN Toro Running Club 37 6 M35-39 27:50 8:58
37 6073 TOM BARTHELME ELKO MN Deloitte Runners 44 2 M40-44 28:07 9:03
38 4566 HUDONG WANG PLYMOUTH MN Kroll Ontrack Running Club 33 3 M30-34 28:16 9:06
39 6285 BRETT LEGLER MINNEAPOLIS MN RedBrick Health 34 4 M30-34 28:22 9:08
40 6272 DONNA STELLING BURNSVILLE MN PreferredOne 42 2 F40-44 28:25 9:09
41 6078 DAN DAHLBERG ST LOUIS PARK MN Deloitte Runners 24 7 M20-24 28:31 9:11
42 6418 CHAD VOSSEN WOODBURY MN Thrivent Financial 29 6 M25-29 28:47 9:16
43 6365 ADISACK NHOUYVANISVONG MINNETONKA MN TEAM DRC 2008 34 5 M30-34 28:53 9:18
44 6279 ELYSE LENNINGTON-CHAFFEE ST PAUL MN RDRW, LLP 12 1 F01-14 28:55 9:19
45 6348 SCOTT DEMULLING OSCEOLA WI Team Bepex 42 3 M40-44 28:56 9:19
46 6423 JEREMY LIEBHERR EDEN PRAIRIE MN Toro Running Club 23 8 M20-24 29:00 9:20
47 6346 SARA CARLSEN BLAINE MN Team Bepex 26 2 F25-29 29:02 9:21
48 6076 JOE CODY MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 27 7 M25-29 29:03 9:21
49 6111 ABBY WELCH MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 23 2 F20-24 29:03 9:21
50 6296 REY VELASCO EDEN PRAIRIE MN RJ Ahmann Company 42 4 M40-44 29:07 9:23
51 6314 MICHAEL LEITNER ST PAUL MN Seagate Technology Runners 38 7 M35-39 29:10 9:23
52 6072 GREG ANDERSON VADNAIS HTS MN Deloitte Runners 51 3 M50-54 29:12 9:24
53 6243 KATHARYN BABIN MINNEAPOLIS MN Northwest Airlines 55 1 F55-59 29:13 9:24
54 6255 THOMAS WETTIG WOODBURY MN Northwest Airlines 33 6 M30-34 29:18 9:26
55 6323 AMY KRUEGER JORDAN MN St. Francis Regional Medical Center 29 3 F25-29 29:23 9:28
56 6386 WILLIAM KANOWITZ LINO LAKES MN Team Schroeder 42 5 M40-44 29:29 9:30
57 6188 CARRIE LUCKING MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 33 4 F30-34 29:35 9:32
58 6199 TODD ANDERSON EDEN PRAIRIE MN Kroll Ontrack Running Club 32 7 M30-34 29:35 9:32
59 6200 JOEL BOTHOF MINNEAPOLIS MN Kroll Ontrack Running Club 40 6 M40-44 29:37 9:32
60 6114 KLEE BURKE MINNEAPOLIS MN Digital River, Inc. 37 3 F35-39 29:38 9:33
61 6421 MARC HOLLAHAN JORDAN MN Toro Running Club 32 8 M30-34 29:38 9:33
62 6373 JOHN WIEBE ARDEN HILLS MN TEAM DRC 2008 41 7 M40-44 29:39 9:33
63 6281 JOHN CASTILLO MINNEAPOLIS MN RedBrick Health 37 8 M35-39 29:42 9:34
64 6340 MERLE OLSON LAKE ELMO MN Target Running Club 57 1 M55-59 29:44 9:34
65 6353 DEREK BARSNESS COON RAPIDS MN TEAM DRC 2008 30 9 M30-34 29:47 9:35
66 6187 ERIN LEY MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 26 4 F25-29 29:53 9:38
67 6309 JULIE LEMERE NEW RICHMOND WI Screamin' Securians 32 5 F30-34 29:59 9:39
68 6090 ALEXIS KRUEGER ST LOUIS PARK MN Deloitte Runners 23 3 F20-24 30:01 9:40
69 6008 TOYIN ALOWONLE COTTAGE GROVE MN AgriBank 21 4 F20-24 30:02 9:40
70 6009 WUNMI ALOWONLE COTTAGE GROVE MN AgriBank 16 1 F15-19 30:03 9:41

31st Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2008
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
71 6282 MAREK CIOLKO MINNEAPOLIS MN RedBrick Health 35 9 M35-39 30:03 9:41
72 6112 JAKE WURTH MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 29 8 M25-29 30:06 9:42
73 6093 JOHN MELSEN GOLDEN VALLEY MN Deloitte Runners 24 9 M20-24 30:06 9:42
74 6027 MICHELLE HOULE MAHTOMEDI MN BWBR Architects 36 4 F35-39 30:08 9:42
75 6429 TRESA KING LAKEVILLE MN UnitedHealth Group 32 6 F30-34 30:11 9:43
76 6211 MAX KJOME MINNEAPOLIS MN Minneapolis Public Schools-Roosevelt 10 1 M01-14 30:12 9:43
77 6424 STEVE MALEVICH WEST ST PAUL MN Toro Running Club 42 8 M40-44 30:15 9:44
78 6426 MARK PANKRATZ MINNEAPOLIS MN Toro Running Club 29 9 M25-29 30:19 9:46
79 6087 MARIE JOHNSON ROBBINSDALE MN Deloitte Runners 27 5 F25-29 30:23 9:47
80 6181 TARA HAHN MINNETONKA MN Hopkins Public Schools 31 7 F30-34 30:47 9:55
81 6358 LINDSAY COOBS FRIDLEY MN TEAM DRC 2008 25 6 F25-29 30:55 9:57
82 6184 LEANNE KAMPFE CHAMPLIN MN Hopkins Public Schools 34 8 F30-34 30:57 9:58
83 6077 STEVE DAHL MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 45 5 M45-49 30:59 9:59
84 6198 HEATHER ANDERSON EDEN PRAIRIE MN Kroll Ontrack Running Club 29 7 F25-29 31:02 10:00
85 6262 GARY MILNE MINNEAPOLIS MN Orbit Systems 47 6 M45-49 31:14 10:03
86 6179 DONNA GEARS MINNETONKA MN Hopkins Public Schools 56 2 F55-59 31:14 10:04
87 6252 STEVE PAQUIN EDINA MN Northwest Airlines 41 9 M40-44 31:18 10:05
88 6247 KRISTY JOA ROSEMOUNT MN Northwest Airlines 35 5 F35-39 31:18 10:05
89 6038 JULIE BANKER EDINA MN CSM Running Club 36 6 F35-39 31:19 10:05
90 6041 ANDREW CLAUDE INVER GROVE HTS MN CSM Running Club 41 10 M40-44 31:20 10:06
91 6427 KERI SELLNER WOODBURY MN Toro Running Club 35 7 F35-39 31:23 10:06
92 6129 CHARLES SEGNA ELKO MN GE Capital Fleet 37 10 M35-39 31:25 10:07
93 6357 BEN COOBS FRIDLEY MN TEAM DRC 2008 25 10 M25-29 31:26 10:07
94 6385 SHANDA KANOWITZ LINO LAKES MN Team Schroeder 33 9 F30-34 31:43 10:13
95 6089 SHANNON KELLER EDINA MN Deloitte Runners 35 8 F35-39 31:52 10:16
96 6290 PHIL KAISER BURNSVILLE MN RHS REALTY RUNNERS 57 2 M55-59 31:52 10:16
97 6012 HEATHER BINGER BURNSVILLE MN AgriBank 29 8 F25-29 31:53 10:16
98 6312 JASON BINGER BURNSVILLE MN Seagate Technology Runners 33 10 M30-34 31:53 10:16
99 3844 KARTHIK PRODDUTUR MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 29 11 M25-29 31:59 10:18
100 6015 RYAN CHAMBERLAIN NEW BRIGHTON MN AgriBank 27 12 M25-29 32:03 10:19
101 6014 ROGER CHAMBERLAIN NORTH OAKS MN AgriBank 55 3 M55-59 32:03 10:19
102 6196 VICTORIA WILSON EDINA MN Hopkins Public Schools 52 1 F50-54 32:03 10:19
103 6193 BONNIE WALDMAN MINNETONKA MN Hopkins Public Schools 51 2 F50-54 32:03 10:19
104 6230 THOMAS JOHNSON ST LOUIS PARK MN MUCR 26 13 M25-29 32:09 10:21
105 6245 NINA FONTAINE MINNEAPOLIS MN Northwest Airlines 41 3 F40-44 32:11 10:22
106 6337 RAYMOND LARSEN ST PAUL MN Target Running Club 52 4 M50-54 32:14 10:23
107 6266 RITA COOPER EDEN PRAIRIE MN PreferredOne 44 4 F40-44 32:17 10:24
108 6435 DEREK MEYER CRYSTAL MN Wilford & Geske 25 14 M25-29 32:23 10:26
109 6433 ALISSA HENKEL LINO LAKES MN Wilford & Geske 25 9 F25-29 32:24 10:26
110 6074 AMY BERNTSON PLYMOUTH MN Deloitte Runners 24 5 F20-24 32:26 10:27
111 6183 BETSY JULIEN MINNETONKA MN Hopkins Public Schools 27 10 F25-29 32:27 10:27
112 6294 EDGAR SOLANO PAZ BLOOMINGTON MN RJ Ahmann Company 27 15 M25-29 32:32 10:29
113 6058 ANGELA KUCHARSKI MINNEAPOLIS MN CSM Running Club 32 10 F30-34 32:33 10:29
114 6110 ANDY WALLACE MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 25 16 M25-29 32:36 10:30
115 6095 LOREE PAGE MINNEATOLIS MN Deloitte Runners 24 6 F20-24 32:37 10:30
116 6225 CAROL WINTER-MILLER WYOMING MN Minnesota Pollution Control Agency 50 3 F50-54 32:47 10:33
117 6115 AMY CHIODO EDEN PRAIRIE MN Digital River, Inc. 37 9 F35-39 32:57 10:37
118 6092 JULIE MAENDEL ST LOUIS PARK MN Deloitte Runners 30 11 F30-34 33:02 10:38
119 6259 KIRK KLUESNER WOODBURY MN Orbit Systems 45 7 M45-49 33:03 10:39
120 6316 HEIDI HOVIS ST PAUL MN Sebesta Blomberg & Associates 27 11 F25-29 33:04 10:39
121 6336 GINA HOHN MINNETONKA MN Target Running Club 30 12 F30-34 33:08 10:40
122 6094 SARA MOORE MAPLE GROVE MN Deloitte Runners 27 12 F25-29 33:12 10:41
123 4707 ELLIE MURPHY ST ANTHONY MN RDRW, LLP 23 7 F20-24 33:15 10:43
124 6228 RYAN DOYLE HUDSON WI MUCR 25 17 M25-29 33:16 10:43
125 6006 LARA ALOWONLE COTTAGE GROVE MN AgriBank 23 8 F20-24 33:20 10:44
126 6400 PATRICIA CASURELLA EAGAN MN Thomson Ground Pounders 50 4 F50-54 33:24 10:46
127 6118 MARK IVERSON MAPLE GROVE MN Digital River, Inc. 41 11 M40-44 33:27 10:46
128 6300 KRISTEN LEONARD SAVAGE MN RJF AGENCIES 27 13 F25-29 33:32 10:48
129 6303 CARMEN BINGER LINO LAKES MN Screamin' Securians 43 5 F40-44 33:38 10:50
130 4695 SUSANNE STORM CRYSTAL MN PreferredOne 45 1 F45-49 33:44 10:52
131 6088 SARAH KARLSSON MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 27 14 F25-29 33:45 10:52
132 6117 LANJUAN HOU MAPLE GROVE MN Digital River, Inc. 45 2 F45-49 33:46 10:52
133 6046 ADRIENNE FRANK MINNEAPOLIS MN CSM Running Club 25 15 F25-29 33:57 10:56
134 6306 CATHY KINNEMAN HAGER CITY WI Screamin' Securians 46 3 F45-49 33:59 10:57
135 6107 CHRIS TOPPIN WOODBURY MN Deloitte Runners 27 18 M25-29 34:05 10:58
136 6191 LISA RICKMAN MINNETONKA MN Hopkins Public Schools 34 13 F30-34 34:08 10:59
137 6220 KARI PALMER EAGAN MN Minnesota Pollution Control Agency 34 14 F30-34 34:19 11:03
138 6233 JOSH LINDER LAKE ELMO MN MUCR 12 2 M01-14 34:21 11:04
139 6261 STEVE MCFARLAND HUDSON WI Orbit Systems 42 12 M40-44 34:21 11:04
140 6113 RENATA ANDERSON ST LOUIS PARK MN Digital River, Inc. 27 16 F25-29 34:26 11:05

31st Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2008
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
141 6232 EMILY LINDER LAKE ELMO MN MUCR 11 2 F01-14 34:26 11:05
142 6441 CHRISTINA WEBER WOODBURY MN Wilford & Geske 28 17 F25-29 34:28 11:06
143 6213 PAM ANDERSON ST PAUL MN Minnesota Pollution Control Agency 31 15 F30-34 34:33 11:08
144 6212 BOB ANDERSON ST PAUL MN Minnesota Pollution Control Agency 29 19 M25-29 34:33 11:08
145 6086 KRISTIN HOLMBOE ST PAUL MN Deloitte Runners 23 9 F20-24 34:35 11:08
146 6083 ANNE HALL MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 24 10 F20-24 34:36 11:09
147 6137 BOB HIBEN PLYMOUTH MN Halo Innovations 50 5 M50-54 34:40 11:10
148 6004 JEAN SHILINSKI CORCORAN MN 3W- Mercy Hospital 51 5 F50-54 34:43 11:11
149 6391 KATHY SCHROEDER HAM LAKE MN Team Schroeder 46 4 F45-49 34:51 11:13
150 6324 JANET LARSON BELLE PLAINE MN St. Francis Regional Medical Center 62 1 F60-64 34:53 11:14
151 6084 NICOLE HAUGEN MINNETONKA MN Deloitte Runners 22 11 F20-24 34:54 11:14
152 6081 SARAH GAALSWYK MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 31 16 F30-34 34:55 11:15
153 6406 ANGIE MOCOL EAGAN MN Thomson Ground Pounders 40 6 F40-44 34:57 11:15
154 6206 ADAM SILVERSTEIN BROOKLYN PARK MN Kroll Ontrack Running Club 26 20 M25-29 35:12 11:20
155 6317 AMEE LIABRAATEN EDEN PRAIRIE MN Sebesta Blomberg & Associates 41 7 F40-44 35:29 11:26
156 6177 KARI BLISS MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 44 8 F40-44 35:38 11:29
157 6176 ALYSSA ALBRECHT MAPLE GROVE MN Hopkins Public Schools 32 17 F30-34 35:40 11:29
158 6246 CHUCK HINES MINNETONKA MN Northwest Airlines 48 8 M45-49 35:55 11:34
159 6131 STEVEN CHANIN EDEN PRAIRIE MN Goodrich 59 4 M55-59 36:01 11:36
160 4704 BETH BODELSON RICHFIELD MN RDRW, LLP 27 18 F25-29 36:01 11:36
161 6002 MELIA GALLAGHER MAPLE GROVE MN 3W- Mercy Hospital 26 19 F25-29 36:01 11:36
162 6003 ELIZABETH KISEROW ANDOVER MN 3W- Mercy Hospital 25 20 F25-29 36:01 11:36
163 6325 KARLA LINDHOLM PRIOR LAKE MN St. Francis Regional Medical Center 48 5 F45-49 36:06 11:38
164 6329 HEATHER MYCKLEBY COTTAGE GROVE MN St. Francis Regional Medical Center 30 18 F30-34 36:06 11:38
165 6311 JASON WINSTON ROSEVILLE MN Screamin' Securians 30 11 M30-34 36:09 11:38
166 6305 JOANNA HARMON ROSEVILLE MN Screamin' Securians 29 21 F25-29 36:09 11:38
167 6103 MARGUERITE STEFFES ST PAUL MN Deloitte Runners 40 9 F40-44 36:13 11:40
168 4615 JOHN BELO APPLE VALLEY MN Northwest Airlines 46 9 M45-49 36:26 11:44
169 6005 PAULA STALPES ELK RIVER MN 3W- Mercy Hospital 54 6 F50-54 36:28 11:45
170 6050 KATHY JENNINGS MAPLE GROVE MN CSM Running Club 42 10 F40-44 36:33 11:46
171 6123 BRYAN ZIEGLER ST LOUIS PARK MN Digital River, Inc. 33 12 M30-34 36:34 11:46
172 4803 JENNIFER KLEIN MAPLE GROVE MN TEAM DRC 2008 29 22 F25-29 36:43 11:49
173 6362 MONICA KOCOUREK MINNEAPOLIS MN TEAM DRC 2008 42 11 F40-44 36:55 11:53
174 6062 TERI MCCALEB SAVAGE MN CSM Running Club 42 12 F40-44 37:11 11:58
175 6349 MARK KOESTER MINNEAPOLIS MN Team Bepex 25 21 M25-29 37:37 12:07
176 6304 CHERYL CARTONY OAKDALE MN Screamin' Securians 36 10 F35-39 37:45 12:09
177 6307 CATHY KRUEGER NORTH ST PAUL MN Screamin' Securians 37 11 F35-39 37:45 12:09
178 6440 APRIL SMITH WHITE BEAR LAKE MN Wilford & Geske 26 23 F25-29 37:52 12:12
179 6301 LAURA MUHLSTEIN MINNEAPOLIS MN RJF AGENCIES 28 24 F25-29 37:55 12:13
180 6352 MARGARITA ALVAREZ GOLDEN VALLEY MN TEAM DRC 2008 40 13 F40-44 37:55 12:13
181 6377 BARB WOODROFFE ELK RIVER MN TEAM DRC 2008 37 12 F35-39 38:05 12:16
182 6119 HEATHER JOHNSON EAGAN MN Digital River, Inc. 30 19 F30-34 38:13 12:18
183 6355 SANDRA BENTLEY ELK RIVER MN TEAM DRC 2008 35 13 F35-39 38:30 12:24
184 6194 HOLLY WICK BOWER MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 35 11 M35-39 38:54 12:32
185 6031 BOB CURTIN LAKEVILLE MN Crystal Lake Elementary 44 13 M40-44 39:02 12:34
186 6067 KELLY RAMSTAD RED WING MN CSM Running Club 35 14 F35-39 39:05 12:35
187 6068 MITCHELL RAMSTAD RED WING MN CSM Running Club 12 3 M01-14 39:05 12:35
188 6032 KRIS CURTIN LAKEVILLE MN Crystal Lake Elementary 37 15 F35-39 39:06 12:35
189 6033 STEPHANIE MARKET LAKEVILLE MN Crystal Lake Elementary 36 16 F35-39 39:06 12:35
190 6202 JILL INGVALSON EDEN PRAIRIE MN Kroll Ontrack Running Club 42 14 F40-44 39:11 12:37
191 6192 JACKIE SMITH FALCON HEIGHTS MN Hopkins Public Schools 36 17 F35-39 39:11 12:37
192 6297 DARLENE WALLNER ST PAUL MN RJ Ahmann Company 28 25 F25-29 39:25 12:42
193 6091 HEATHER LIEN MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 32 20 F30-34 39:28 12:43
194 6085 NATE HJELSETH MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 33 13 M30-34 39:52 12:50
195 6104 JILL STENBERG MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 23 12 F20-24 40:02 12:53
196 6105 SAROJA THAPA MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 24 13 F20-24 40:03 12:54
197 6277 M KATE CHAFFEE ST PAUL MN RDRW, LLP 45 6 F45-49 40:08 12:55
198 6278 ANNA LENNINGTON-CHAFFEE SAINT PUL MN RDRW, LLP 9 3 F01-14 40:08 12:56
199 6223 DEBORAH SCHUMANN COON RAPIDS MN Minnesota Pollution Control Agency 53 7 F50-54 40:30 13:03
200 6403 BRIAN FREDERICK ST PAUL MN Thomson Ground Pounders 32 14 M30-34 40:35 13:04
201 6379 STAN BLAREK MINNETONKA MN Team Schroeder 61 1 M60-64 40:36 13:05
202 6347 JASON COLT LAUDERDALE MN Team Bepex 31 15 M30-34 41:07 13:14
203 6313 JULIE HALVORSON EDEN PRAIRIE MN Seagate Technology Runners 50 8 F50-54 41:14 13:17
204 6034 JULIE NYBAKKE MINNEAPOLIS MN Crystal Lake Elementary 32 21 F30-34 42:33 13:42
205 6351 JULIE ALBERTSON MAPLE GROVE MN TEAM DRC 2008 35 18 F35-39 42:37 13:43
206 6028 STEVEN JOHNSON MINNEAPOLIS MN Cannon/Cooper Power Systems 34 16 M30-34 42:45 13:46
207 6249 CRYSTAL KNOTEK RIVER FALLS WI Northwest Airlines 48 7 F45-49 42:51 13:48
208 4633 SHARON MICKELSON EAGAN MN Northwest Airlines 47 8 F45-49 42:54 13:49
209 6001 LINDSEY ALMER ST PAUL MN 3W- Mercy Hospital 30 22 F30-34 42:55 13:49
210 6160 JASON MIKENAS WAYZATA MN Heidi's Angels 33 17 M30-34 43:12 13:55

31st Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2008
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
211 6143 JENNIFER ARLT-KLINGENBERG WAYZATA MN Heidi's Angels 31 23 F30-34 43:12 13:55
212 6405 KRISTINA JONES FARMINGTON MN Thomson Ground Pounders 27 26 F25-29 43:37 14:03
213 6410 JULIE WANNER EAGAN MN Thomson Ground Pounders 32 24 F30-34 43:37 14:03
214 6409 DION TRAYNOR FARMINGTON MN Thomson Ground Pounders 29 27 F25-29 43:37 14:03
215 6182 JENNIFER HALL-LANDE MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 34 25 F30-34 43:55 14:08
216 6244 FREDA BENFELL INVER GROVE HTS MN Northwest Airlines 62 2 F60-64 44:06 14:12
217 6387 BOB LAGERMEIER WOODBURY MN Team Schroeder 50 6 M50-54 44:11 14:14
218 6381 DENNIS DIETZEL ROSEVILLE MN Team Schroeder 56 5 M55-59 44:35 14:21
219 6121 MEGAN TISCHLER BLOOMINGTON MN Digital River, Inc. 27 28 F25-29 44:37 14:22
220 6390 AUDREY SCHROEDER ROSEVILLE MN Team Schroeder 68 1 F65-69 44:48 14:26
221 6388 NANCY RETTNER LINO LAKES MN Team Schroeder 53 9 F50-54 44:49 14:26
222 6122 ROBIN TISCHLER SIOUX FALLS SD Digital River, Inc. 53 10 F50-54 44:57 14:28
223 6382 MARIANNE DIETZEL ROSEVILLE MN Team Schroeder 56 3 F55-59 45:03 14:30
224 6022 SHERELLIA MOORE WOODBURY MN Brothers and Sisters United 33 26 F30-34 45:15 14:34
225 6250 WENDY LAUBER WOODBURY MN Northwest Airlines 45 9 F45-49 45:50 14:46
226 6257 CHRISTINE HUERTA SO ST PAUL MN Orbit Systems 46 10 F45-49 46:52 15:06
227 6254 NANCY TANBERG APPLE VALLEY MN Northwest Airlines 57 4 F55-59 46:53 15:06
228 6256 MELISSA GROSSMANN HASTINGS MN Orbit Systems 32 27 F30-34 46:54 15:06
229 6030 JANET BAUMBACH FARMINGTON MN Crystal Lake Elementary 36 19 F35-39 47:08 15:11
230 6036 STACY URBAN SHAKOPEE MN Crystal Lake Elementary 32 28 F30-34 47:10 15:11
231 6438 AIMEE SELBITSCHKA SHOREVIEW MN Wilford & Geske 54 11 F50-54 47:22 15:15
232 6439 STACY SHEDEED STILLWATER MN Wilford & Geske 32 29 F30-34 47:22 15:15
233 6059 BARRY KUHNKE BROOKLYN PARK MN CSM Running Club 27 22 M25-29 47:27 15:17
234 6060 COURTNEY KUHNKE BROOKLYN PARK MN CSM Running Club 25 29 F25-29 47:28 15:17
235 6116 THOMAS COUILLARD BLOOMINGTON MN Digital River, Inc. 53 7 M50-54 47:36 15:20
236 6436 JEFFREY MUELLNER LINO LAKES MN Wilford & Geske 46 10 M45-49 48:10 15:31
237 6437 MARY MUELLNER LINO LAKES MN Wilford & Geske 50 12 F50-54 48:10 15:31
238 6432 MICHELLE GOBELY WEST ST PAUL MN Wilford & Geske 34 30 F30-34 48:13 15:31
239 6045 CASEY FOX ST LOUIS PARK MN CSM Running Club 32 31 F30-34 48:46 15:42
240 6048 ANGELA GOWER MINNEAPOLIS MN CSM Running Club 31 32 F30-34 48:48 15:43
241 6037 KIM ABLER MOUNDS VIEW MN CSM Running Club 39 20 F35-39 48:50 15:43
242 6069 KATHERINE ROUTT ANDOVER MN CSM Running Club 34 33 F30-34 49:01 15:47
243 6066 JEN PACYGA EDEN PRAIRIE MN CSM Running Club 59 5 F55-59 49:02 15:47
244 6178 SARAH COFFEY MINNEAPOLIS MN Hopkins Public Schools 30 34 F30-34 49:06 15:49
245 6280 CAROL BAHL CHANHASSEN MN RedBrick Health 48 11 F45-49 49:23 15:54
246 6286 TARA LUND CARVER MN RedBrick Health 35 21 F35-39 49:24 15:54
247 6124 YONG CHOE BURNSVILLE MN Franklin Bank 42 15 F40-44 49:43 16:00
248 6125 SHELDA DICKENSON MINNEAPOLIS MN Franklin Bank 45 12 F45-49 49:44 16:01
249 6021 LINDA MIDDLEBROOKS PLYMOUTH MN Brothers and Sisters United 55 6 F55-59 49:53 16:04
250 6141 PATTY ALLARD ROSEVILLE MN Heidi's Angels 45 13 F45-49 49:57 16:05
251 6146 KIMBERLEY DEANE MINNETONKA MN Heidi's Angels 37 22 F35-39 49:57 16:05
252 6140 NICOLE ALLARD ROSEVILLE MN Heidi's Angels 15 2 F15-19 49:58 16:05
253 6227 AMY DOYLE INVER GROVE HTS MN MUCR 26 30 F25-29 50:04 16:07
254 6240 JESSICA SALIC WOODBURY MN MUCR 27 31 F25-29 50:06 16:08
255 6270 COLLEEN KISLING EDEN PRAIRIE MN PreferredOne 38 23 F35-39 50:45 16:20
256 6267 JULIE DICKENS JORDAN MN PreferredOne 38 24 F35-39 50:56 16:24
257 6271 CONNIE LEUER WAYZATA MN PreferredOne 44 16 F40-44 50:56 16:24
258 6264 KARIN CARLANDER ST LOUIS PARK MN PreferredOne 43 17 F40-44 50:57 16:24
259 6375 JEN WILLIAMS ST MICHAEL MN TEAM DRC 2008 26 32 F25-29 51:15 16:30
260 6366 CAROL NOVAK ISANTI TEAM DRC 2008 42 18 F40-44 51:15 16:30
261 6229 REBECCA JOHNSON ST PAUL MN MUCR 26 33 F25-29 51:21 16:32
262 6241 JODY TEMPEST ST PAUL MN MUCR 24 14 F20-24 51:21 16:32
263 6369 DIA SEGELSTROM MINNEAPOLIS MN TEAM DRC 2008 36 25 F35-39 51:32 16:36
264 6411 LISA WETZEL SAVAGE MN Thomson Ground Pounders 38 26 F35-39 51:37 16:37
265 6407 HOLLY OLSON WACONIA MN Thomson Ground Pounders 30 35 F30-34 51:39 16:38
266 6401 BECKY DOSH EAGAN MN Thomson Ground Pounders 53 13 F50-54 51:39 16:38
267 6274 DONNA WATZ PLYMOUTH MN PreferredOne 50 14 F50-54 51:51 16:42
268 6260 LINDA MCFARLAND HUDSON WI Orbit Systems 43 19 F40-44 52:01 16:45
269 6214 CHARLENE BYRNES-GRONAU ST. PAUL PARK MN Minnesota Pollution Control Agency 50 15 F50-54 52:44 16:59
270 6216 DEBBIE CHARPENTIER STACY MN Minnesota Pollution Control Agency 43 20 F40-44 52:45 16:59
271 6345 GIRISH BHATT WOODBURY MN Team Bepex 61 2 M60-64 52:54 17:02
272 6236 SARAH LINDER LAKE ELMO MN MUCR 43 21 F40-44 53:21 17:11
273 6099 CHERYL ROYLE MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 45 14 F45-49 53:30 17:14
274 6096 KATHY PETERSEN MINNEAPOLIS MN Deloitte Runners 48 15 F45-49 53:30 17:14
275 6224 NONA SINN ST PAUL PARK MN Minnesota Pollution Control Agency 51 16 F50-54 53:54 17:21
276 6219 SUSAN JAEGER APPLE VALLEY MN Minnesota Pollution Control Agency 44 22 F40-44 53:55 17:21
277 6215 LINDA CARROLL OAKDALE MN Minnesota Pollution Control Agency 39 27 F35-39 53:55 17:22
278 6217 LISA GRAY PRESCOTT WI Minnesota Pollution Control Agency 41 23 F40-44 53:56 17:22
279 6431 STACY GILSDORF WOODBURY MN Wilford & Geske 29 34 F25-29 54:05 17:25
280 6434 SARA KIEFNER BLAINE MN Wilford & Geske 34 36 F30-34 54:06 17:25

31st Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 26, 2008
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
281 6374 DEBBIE WILLIAMS ST MICHAEL MN TEAM DRC 2008 56 7 F55-59 54:20 17:30
282 6360 JULIE JAQUES PLYMOUTH MN TEAM DRC 2008 33 37 F30-34 54:21 17:30
283 3787 AMY HEPFNER NEW HOPE MN Cannon/Cooper Power Systems 47 16 F45-49 54:41 17:36
284 3785 JOLENE BJORKLUND BLOOMINGTON MN Cannon/Cooper Power Systems 47 17 F45-49 54:41 17:37
285 6289 DARLENE KAISER BURNSVILLE MN RHS REALTY RUNNERS 57 8 F55-59 54:53 17:40
286 6251 MELINDA MELLENBRUCH BURNSVILLE MN Northwest Airlines 56 9 F55-59 55:52 17:59
287 6007 TOYIN ALOWONLE COTTAGE GROVE MN AgriBank 48 18 F45-49 55:57 18:01
288 6011 JUMMY BARLASS SAVAGE MN AgriBank 25 35 F25-29 56:03 18:03
289 6231 VERN KUCERA MAPLE GROVE MN MUCR 60 3 M60-64 1:01:27 19:47
290 6130 WILLIAM BURKHART PRIOR LAKE MN Goodrich 55 6 M55-59 1:02:22 20:05
291 4562 DANETTA SAUL ST PAUL MN Brothers and Sisters United 58 10 F55-59 1:04:21 20:43