30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
1 6185 GARRET JOHNSON EAGAN MN Walgreens 33 1 M30-34 19:41 6:20
2 6201 KEVIN BROCHMAN MAPLEWOOD MN Accenture 47 1 M45-49 19:45 6:22
3 6216 MICHAEL LANG WOODBURY MN Boston Scien 29 1 M25-29 20:26 6:35
4 6398 MICHAEL SARACINO MINNEAPOLIS MN Target 28 2 M25-29 20:37 6:38
5 6292 LUKE THUNBERG FRIDLEY MN Deloitte Run 26 3 M25-29 20:47 6:42
6 6289 BRANDT SORBEL OTSEGO MN Deloitte Run 24 1 M20-24 21:04 6:47
7 6272 JEFF GREENO APPLE VALLEY MN Deloitte Run 26 4 M25-29 21:13 6:50
8 6202 GERRY NEVILLE SHAKOPEE MN Accenture 48 2 M45-49 21:18 6:52
9 6313 DEVIN OLSON MINNEAPOLIS MN Digital Rive 29 5 M25-29 21:24 6:54
10 6265 RYAN BRASKI MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 23 2 M20-24 21:25 6:54
11 6177 JAMIE CRAVENS ROSEVILLE MN UHG IT Netwo 32 2 M30-34 21:33 6:57
12 6281 MELISSA MITCHELL BLAINE MN Deloitte Run 23 1 F20-24 21:49 7:02
13 6396 STEVE PEER MAPLE GROVE MN Target 45 3 M45-49 22:16 7:10
14 6493 WILLIAM IDZOREK MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 41 1 M40-44 22:25 7:13
15 6394 MARK NELSON MAPLEWOOD MN Target 32 3 M30-34 22:28 7:14
16 6323 NICK DEMEUSE MINNEAPOLIS MN ev3 23 3 M20-24 23:05 7:26
17 6203 MICHELLE BALAND HUGO MN AgriBank 29 1 F25-29 23:17 7:30
18 6495 SARAH PALMER MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 30 1 F30-34 23:21 7:31
19 6350 TAMARA SPUDE MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 36 1 F35-39 23:25 7:33
20 5342 NANCY VAN WAES CHAMPLIN MN Deloitte Run 50 1 F50-54 23:29 7:34
21 6353 ROB AMES APPLE VALLEY MN Northwest Ai 56 1 M55-59 23:39 7:37
22 6258 JOSHUA PATRICK MINNEAPOLIS MN DCM 23 4 M20-24 24:03 7:45
23 6388 DONNA HOWLETT SHOREVIEW MN Target 42 1 F40-44 24:20 7:50
24 6317 ERIC SPRINGER MINNEAPOLIS MN Digital Rive 25 6 M25-29 24:28 7:53
25 6263 CRAIG BENSON CRYSTAL MN Deloitte Run 26 7 M25-29 24:29 7:53
26 6274 NATE HJELSETH MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 32 4 M30-34 24:31 7:54
27 6300 CHRISTOPHER FELTON EDEN PRAIRIE MN Digital Rive 34 5 M30-34 24:35 7:55
28 3671 JEREMIAH SPECKEL MINNEAPOLIS MN G&K Services 27 8 M25-29 24:38 7:56
29 6490 MATTHEW HECHT APPLE VALLEY MN Thrivent Fin 26 9 M25-29 24:39 7:56
30 6389 DEVIN KELLY CHANHASSEN MN Target 10 1 M01-14 24:42 7:57
31 6248 CHAD WILLARD MINNEAPOLIS MN DBFTF 30 6 M30-34 24:44 7:58
32 6402 ZACKERY WEBER COON RAPIDS MN Target 28 10 M25-29 24:46 7:59
33 6484 JUSTIN TRAN NORTHFIELD MN Thomson Runn 28 11 M25-29 24:48 7:59
34 6219 MICHAEL CISEK WOODBURY MN Data Recogni 49 4 M45-49 24:49 7:59
35 6215 MATTHEW KILIBARDA WOODBURY MN Boston Scien 14 2 M01-14 24:50 8:00
36 6214 MATTHEW KILIBARDA WOODBURY MN Boston Scien 40 2 M40-44 24:50 8:00
37 6479 DAN GAEDE WOODBURY MN Thomson Runn 34 7 M30-34 24:58 8:02
38 6247 JASON RICHARDS MINNEAPOLIS MN DBFTF 32 8 M30-34 25:22 8:10
39 6367 MELINDA MAHER MENDOTA HTS MN PreferredOne 39 2 F35-39 25:23 8:11
40 6333 DAN VREEMAN ELK RIVER MN ev3 34 9 M30-34 25:38 8:15
41 6328 PUSHPA SAMUEL NEW HOPE MN ev3 23 2 F20-24 25:39 8:16
42 6322 ARIEL CHATMAN PLYMOUTH MN ev3 23 3 F20-24 25:39 8:16
43 6200 JIM YOUNG RICHFIELD MN Westman, Cha 52 1 M50-54 25:47 8:18
44 6192 BRIAN KAUL EDEN PRAIRIE MN Westman, Cha 37 1 M35-39 25:51 8:20
45 6336 RUBEN RODRIGUEZ EDEN PRAIRIE MN GE Striders 38 2 M35-39 25:55 8:21
46 6404 TIM CROCKER MINNEAPOLIS MN Team Gislaso 32 10 M30-34 26:10 8:26
47 3571 TRACY WIGGINS MINNEAPOLIS MN DCM 38 3 M35-39 26:11 8:26
48 6000 STEVE MALEVICH WEST ST PAUL MN Toro Running 41 3 M40-44 26:22 8:29
49 6244 GABRIEL MATTILA MINNEAPOLIS MN DBFTF 34 11 M30-34 26:30 8:32
50 6275 DAN HODGSON MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 25 12 M25-29 26:36 8:34
51 5350 ROHIT SAINI MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 5 M20-24 26:37 8:34
52 6335 DON BENKE WAYZATA MN GE Striders 64 1 M60-64 26:52 8:39
53 6190 DAVID BRUSH ST PAUL MN Westman, Cha 43 4 M40-44 26:56 8:41
54 6196 DARRIN VIOT ST LOUIS PARK MN Westman, Cha 38 4 M35-39 26:59 8:42
55 6295 MICHAEL WHITE MAPLE GROVE MN Deloitte Run 49 5 M45-49 27:06 8:44
56 6403 VIC WITTGENSTEIN ST PAUL MN Target 31 12 M30-34 27:18 8:48
57 6308 TRACY LUND MINNEAPOLIS MN Digital Rive 36 3 F35-39 27:18 8:48
58 3669 BIZUNEH FUGE MINNEAPOLIS MN G&K Services 32 13 M30-34 27:22 8:49
59 6321 JEFF BERG STILLWATER MN ev3 36 5 M35-39 27:25 8:50
60 1647 CLARK OLSEN MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 25 13 M25-29 27:26 8:50
61 6492 GARY HOSFIELD GOLDEN VALLEY MN Thrivent Fin 51 2 M50-54 27:42 8:55
62 6401 JAMES VINZANT ST PAUL MN Target 31 14 M30-34 27:52 8:58
63 6494 BRIAN MAIR EAGAN MN Thrivent Fin 33 15 M30-34 27:58 9:01
64 6382 CHRISTOPHER ROGAN WOODBURY MN St. Paul Lun 30 16 M30-34 28:02 9:02
65 6310 MIKE MINNER ST PAUL MN Digital Rive 36 6 M35-39 28:07 9:03
66 6307 BRIDGET LORENTZ MINNETONKA MN Digital Rive 31 2 F30-34 28:11 9:05
67 6261 PETER WRATKOWSKI EAGAN MN DCM 27 14 M25-29 28:15 9:06
68 6243 CHERYL VONBERGE MAPLE GROVE MN Data Recogni 31 3 F30-34 28:21 9:08
69 6477 DON BRUSHABER INVER GROVE HTS MN Thomson Runn 32 17 M30-34 28:21 9:08
70 6324 JOSHUA DUDNEY MINNEAPOLIS MN ev3 31 18 M30-34 28:22 9:08
5/08/2007 2:10PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
71 6395 MERLE OLSON LAKE ELMO MN Target 56 2 M55-59 28:32 9:12
72 6381 CHRISTINA ROGAN ST PAUL MN St. Paul Lun 28 2 F25-29 28:41 9:14
73 3645 OSCAR AYALA MINNEAPOLIS MN G&K Services 32 19 M30-34 28:42 9:15
74 3648 GABRIELA BELTRAN MINNEAPOLIS MN G&K Services 12 1 F01-14 28:42 9:15
75 6498 CHRIS BOLDON EAGAN MN Toro Running 24 6 M20-24 28:47 9:16
76 6476 FRED RAMOS EDEN PRAIRIE MN Team Ontrack 42 5 M40-44 28:51 9:18
77 6209 JAY LUX FOREST LAKE MN AgriBank 39 7 M35-39 28:52 9:18
78 6393 LINDA LONG MINNEAPOLIS MN Target 43 2 F40-44 28:52 9:18
79 6312 WADE OLSON MINNEAPOLIS MN Digital Rive 28 15 M25-29 29:04 9:22
80 6297 SARAH COLLINGS HOPKINS MN Digital Rive 26 3 F25-29 29:13 9:24
81 6251 GREG HANSON GOLDEN VALLEY MN DCM 24 7 M20-24 29:19 9:26
82 6276 KRISTI HUEGEL ST PAUL MN Deloitte Run 23 4 F20-24 29:23 9:28
83 6269 ELLENA ERVASTI BLOOMINGTON MN Deloitte Run 24 5 F20-24 29:26 9:29
84 6264 JIM BERG BLAINE MN Deloitte Run 28 16 M25-29 29:30 9:30
85 6268 ABBY EATON MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 6 F20-24 29:36 9:32
86 6496 THOMAS TURAN BROOKLYN PARK MN Thrivent Fin 40 6 M40-44 29:38 9:33
87 6390 SARA KING MAPLEWOOD MN Target 28 4 F25-29 29:50 9:36
88 6358 CAROL BURK WAYZATA MN PreferredOne 53 2 F50-54 29:57 9:39
89 6231 MARGARET (PEGGY MAH MAPLE GROVE MN Data Recogni 31 4 F30-34 29:58 9:39
90 6180 SHIRLEY OLSON PLYMOUTH MN UHG IT Netwo 42 3 F40-44 29:59 9:39
91 6483 LISA STOCKMO EAGAN MN Thomson Runn 40 4 F40-44 30:00 9:40
92 3656 HENRY GOMEZ MINNEAPOLIS MN G&K Services 27 17 M25-29 30:07 9:42
93 6267 DAN DAHLBERG ST LOUIS PARK MN Deloitte Run 23 8 M20-24 30:09 9:43
94 6409 KRISTIN JACOBSON BLOOMINGTON MN Team Hays 42 5 F40-44 30:15 9:45
95 6487 AMANDA DETTMANN MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 25 5 F25-29 30:16 9:45
96 6406 LYNN SCHMIDT PLYMOUTH MN Team Gislaso 28 6 F25-29 30:33 9:50
97 6237 DAN SAWATZKY MAPLE GROVE MN Data Recogni 52 3 M50-54 30:33 9:50
98 6407 TIM WALTERS PLYMOUTH MN Team Gislaso 30 20 M30-34 30:34 9:50
99 6371 KELLY DORAN EDEN PRAIRIE MN RJ Ahmann Co 23 7 F20-24 30:34 9:51
100 6255 TARA LAHAISE MINNEAPOLIS MN DCM 26 7 F25-29 30:35 9:51
101 6245 ULRICH PALMER DENIG MINNEAPOLIS MN DBFTF 32 21 M30-34 30:51 9:56
102 6277 MARCIA JAEB EAGAN MN Deloitte Run 43 6 F40-44 30:53 9:57
103 6232 CHRIS MRNAK MAPLE GROVE MN Data Recogni 31 22 M30-34 31:04 10:00
104 6334 MICHAEL WHEELER PLYMOUTH MN ev3 43 7 M40-44 31:09 10:02
105 6282 CASEY NELSON MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 9 M20-24 31:45 10:13
106 6287 LEAH RYAN LAKEVILLE MN Deloitte Run 26 8 F25-29 31:47 10:14
107 6302 GREG GREENWOOD EDEN PRAIRIE MN Digital Rive 33 23 M30-34 31:47 10:14
108 6354 MARION EINCK MINNEAPOLIS MN Northwest Ai 34 5 F30-34 31:49 10:15
109 6387 KRISTINE HEILMAN PLYMOUTH MN Target 36 4 F35-39 31:51 10:15
110 6266 REBECCA BUTLER ST LOUIS PARK MN Deloitte Run 27 9 F25-29 31:52 10:16
111 6489 ELIZABETH FRANZ COTTAGE GROVE MN Thrivent Fin 29 10 F25-29 31:59 10:18
112 6205 JASON BINGER BURNSVILLE MN AgriBank 32 24 M30-34 31:59 10:18
113 6204 HEATHER BINGER BURNSVILLE MN AgriBank 28 11 F25-29 31:59 10:18
114 6278 JANELLE JONASON WHITE BEAR LAKE MN Deloitte Run 28 12 F25-29 32:01 10:19
115 6250 KATE GARSKE ST PAUL MN DCM 26 13 F25-29 32:04 10:20
116 6337 VIKRAM NAMJOSHI EDEN PRAIRIE MN GE Striders 33 25 M30-34 32:23 10:26
117 6338 PAULINE BENKE WAYZATA MN GE Striders 62 1 F60-64 32:23 10:26
118 6224 DENISE ESNER MAPLE GROVE MN Data Recogni 43 7 F40-44 32:25 10:26
119 6296 DAVID ABRAHAMIAN EDINA MN Digital Rive 45 6 M45-49 32:25 10:26
120 6294 ROB WARN MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 29 18 M25-29 32:30 10:28
121 6242 SHANNON VENTO MAPLE GROVE MN Data Recogni 32 6 F30-34 32:36 10:30
122 6383 KEVIN CHEN BROOKLYN PARK MN Target 23 10 M20-24 32:42 10:32
123 6227 JENNIFER KLEIN MAPLE GROVE MN Data Recogni 28 14 F25-29 32:43 10:32
124 6228 STEPHANIE KRUGER - HOPKINS MN Data Recogni 24 8 F20-24 32:44 10:33
125 6314 SONJA PETERSON RICHFIELD MN Digital Rive 27 15 F25-29 32:47 10:34
126 6301 JAMES GAGLIARDI LAKEVILLE MN Digital Rive 31 26 M30-34 32:54 10:36
127 6211 SARAH PREBIL EDINA MN AgriBank 24 9 F20-24 32:56 10:36
128 6298 MICHAEL CONNER EDEN PRAIRIE MN Digital Rive 41 8 M40-44 32:57 10:37
129 6304 LAN HOU MAPLE GROVE MN Digital Rive 44 8 F40-44 32:59 10:37
130 6316 KEITH RIECK ROSEVILLE MN Digital Rive 44 9 M40-44 33:02 10:38
131 6246 JESSICA PALMER-DENI MINNEAPOLIS MN DBFTF 33 7 F30-34 33:04 10:39
132 6391 RAY LARSEN ST PAUL MN Target 51 4 M50-54 33:08 10:40
133 6184 MARK EBER NORTHFIELD MN Walgreens 36 8 M35-39 33:10 10:41
134 6305 RICK HUEFFMEIER EXCELSIOR MN Digital Rive 44 10 M40-44 33:10 10:41
135 6130 MIKE MAZIARKA MINNEAPOLIS MN maz@digitalr 29 19 M25-29 33:11 10:41
136 3548 JANNA CARRISON WAYZATA MN Data Recogni 32 8 F30-34 33:11 10:41
137 6212 DANA SMITH WHITE BEAR MN AgriBank 56 1 F55-59 33:14 10:42
138 6254 LINDSAY KNUDSON FARMINGTON MN DCM 26 16 F25-29 33:17 10:43
139 6399 KENNETH SCHUMANN MINNEAPOLIS MN Target 36 9 M35-39 33:17 10:43
140 6392 KRISTI LINDER LAKELAND SHORES MN Target 43 9 F40-44 33:25 10:46
5/08/2007 2:10PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
141 6285 LOREE PAGE PLYMOUTH MN Deloitte Run 23 10 F20-24 33:32 10:48
142 6291 ANDREA THOMAS ST PAUL MN Deloitte Run 22 11 F20-24 33:32 10:48
143 6230 JANINE LOHMEYER CRYSTAL MN Data Recogni 43 10 F40-44 33:40 10:50
144 6271 KATIE GLORVIGEN ST PAUL MN Deloitte Run 24 12 F20-24 33:40 10:51
145 6343 RYAN DOYLE HUDSON WI Mahoney Ulbr 24 11 M20-24 33:51 10:54
146 6341 AMY MORRISON ST LOUIS PARK MN Highland Ban 27 17 F25-29 34:02 10:58
147 6345 REBECCA JOHNSON ST PAUL MN Mahoney Ulbr 25 18 F25-29 34:28 11:06
148 6319 BRYAN ZIEGLER ST LOUIS PARK MN Digital Rive 32 27 M30-34 34:56 11:15
149 3661 STACY REBECK MINNEAPOLIS MN G&K Services 25 19 F25-29 35:24 11:24
150 6210 BILL PREBIL ST PAUL MN AgriBank 53 5 M50-54 35:30 11:26
151 6259 RON STUART EAGAN MN DCM 33 28 M30-34 35:37 11:28
152 3654 BENJAMIN EASLEY MINNEAPOLIS MN G&K Services 13 3 M01-14 35:38 11:29
153 6488 KIMBERLY FEALY MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 41 11 F40-44 35:40 11:29
154 6339 JEN DOERFLER ROSEVILLE MN Highland Ban 33 9 F30-34 35:50 11:32
155 6320 TOM BARRER CHASKA MN ev3 44 11 M40-44 36:10 11:39
156 6206 ROGER CHAMBERLAIN ST PAUL MN AgriBank 54 6 M50-54 36:26 11:44
157 6363 KRIS JACKSON MAPLE GROVE MN PreferredOne 41 12 F40-44 36:31 11:46
158 6241 LAURA TISDELL ANDOVER MN Data Recogni 26 20 F25-29 36:33 11:46
159 6207 MARY GRAY ST PAUL MN AgriBank 41 13 F40-44 36:34 11:46
160 6290 MOHANDAS SUNDARESWA ST PAUL MN Deloitte Run 34 29 M30-34 36:43 11:49
161 6315 KRISTIN PLOETZ MAPLE GROVE MN Digital Rive 36 5 F35-39 37:02 11:55
162 6175 GAYLE BARNABY MAPLE GROVE MN UHG IT Netwo 50 3 F50-54 37:39 12:07
163 6311 GARY MULLEN BLAINE MN Digital Rive 31 30 M30-34 37:50 12:11
164 6309 ERIC MADSEN ROBBINSDALE MN Digital Rive 32 31 M30-34 38:04 12:15
165 6280 KELLY KRATZ SAVAGE MN Deloitte Run 27 21 F25-29 38:12 12:18
166 6400 SARA SIGTERMANS HASTINGS MN Target 30 10 F30-34 38:15 12:19
167 6373 AMY HAIRSTON CHASKA MN RJ Ahmann Co 30 11 F30-34 41:02 13:13
168 6379 DARLENE WALLNER ST PAUL MN RJ Ahmann Co 27 22 F25-29 41:02 13:13
169 6249 JASON ASTRUP ST LOUIS PARK MN DCM 27 20 M25-29 41:39 13:25
170 6252 CRYSTAL HEURUNG HUDSON MN DCM 22 13 F20-24 43:27 13:59
171 3653 THOMAS EASLEY MINNEAPOLIS MN G&K Services 13 4 M01-14 43:38 14:03
172 3659 NYGOC NGYUEN MINNEAPOLIS MN G&K Services 32 12 F30-34 43:56 14:09
173 3652 KENNETH EASLEY MINNEAPOLIS MN G&K Services 14 5 M01-14 43:58 14:10
174 6482 HOLLY OLSON EAGAN MN Thomson Runn 29 23 F25-29 44:31 14:20
175 6478 BECKY DOSH EAGAN MN Thomson Runn 52 4 F50-54 44:39 14:23
176 6260 SUSAN STUART MINNEAPOLIS MN DCM 27 24 F25-29 44:45 14:25
177 6217 SANDRA BENTLEY ELK RIVER MN Data Recogni 34 13 F30-34 44:46 14:25
178 6229 LAURA LIUM MAPLE GROVE MN Data Recogni 39 6 F35-39 44:46 14:25
179 6193 EMILY KUSS SAVAGE MN Westman, Cha 24 14 F20-24 45:09 14:32
180 6213 AUSTIN WEIGEL MINNEAPOLIS MN AgriBank 26 21 M25-29 46:24 14:57
181 6188 LEDA ZELENT BLAINE MN Walgreens 29 25 F25-29 46:35 15:00
182 6340 ASHLEY DOMEK ST PAUL MN Highland Ban 22 15 F20-24 46:38 15:01
183 6187 LYNSIE SCHOLL BLAINE MN Walgreens 20 16 F20-24 46:39 15:01
184 6318 BOU XIONG EDEN PRAIRIE MN Digital Rive 26 26 F25-29 46:44 15:03
185 6370 MICHELLE SPANN ROGERS MN Progressive 41 14 F40-44 46:50 15:05
186 6369 SHERI LOEGERING GREENFIELD MN Progressive 37 7 F35-39 46:51 15:05
187 6262 NAVANEET BARATHALWA SHAKOPEE MN Deloitte Run 32 32 M30-34 47:24 15:16
188 6222 KATE DEMING MAPLE GROVE MN Data Recogni 9 2 F01-14 47:29 15:17
189 6218 STEVE BERG ST LOUIS PARK MN Data Recogni 40 12 M40-44 47:35 15:19
190 6220 ANITA DEMING MAPLE GROVE MN Data Recogni 39 8 F35-39 47:37 15:20
191 6293 MARI TOPITZHOFER HAM LAKE MN Deloitte Run 38 9 F35-39 48:02 15:28
192 6286 WENDY RENNER HAM LAKE MN Deloitte Run 39 10 F35-39 48:02 15:28
193 6238 BARBARA SISCO ROBBINSDALE MN Data Recogni 52 5 F50-54 48:21 15:34
194 6234 MARK OLSON EAGAN MN Data Recogni 60 2 M60-64 48:25 15:35
195 6233 BARBARA OLSON MAPLE GROVE MN Data Recogni 52 6 F50-54 48:25 15:35
196 6408 SARA WILSON ST PAUL MN Team Gislaso 36 11 F35-39 48:37 15:39
197 3791 SARAH MACGILLIS NORTH OAKS MN Team Gislaso 43 15 F40-44 48:37 15:39
198 6375 PEGGY LUND EDEN PRAIRIE MN RJ Ahmann Co 57 2 F55-59 48:45 15:42
199 6377 JEAN SCHILLING CHANHASSEN MN RJ Ahmann Co 47 1 F45-49 48:49 15:43
200 6386 MARYANN GARDING BROOKLYN CENTER MN Target 30 14 F30-34 49:22 15:54
201 6405 KATHLEEN LOUCKS MINNEAPOLIS MN Team Gislaso 36 12 F35-39 49:41 16:00
202 6178 KARI GABRIELSON PLYMOUTH MN UHG IT Netwo 47 2 F45-49 50:59 16:25
203 6179 WENDY OLESEN ANDOVER MN UHG IT Netwo 36 13 F35-39 50:59 16:25
204 6176 SANDY CORAZALLA MAPLE GROVE MN UHG IT Netwo 41 16 F40-44 51:00 16:25
205 6198 ANNA WOLFF ST PAUL MN Westman, Cha 9 3 F01-14 51:08 16:28
206 6199 JENNIFER WOLFF ST PAUL MN Westman, Cha 41 17 F40-44 51:08 16:28
207 6197 DANIEL WOLFF ST PAUL MN Westman, Cha 41 13 M40-44 51:09 16:28
208 6194 TRACEY RILEY STILLWATER MN Westman, Cha 37 14 F35-39 51:26 16:34
209 6195 LYNNELLE SWAJA ELK RIVER MN Westman, Cha 34 15 F30-34 51:26 16:34
210 6236 SHAUNDRA SAND MAPLE GROVE MN Data Recogni 37 15 F35-39 51:33 16:36
5/08/2007 2:10PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
5K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
211 6347 LAURA KALIES MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 30 16 F30-34 52:01 16:45
212 6346 TERRIE CHEN APPLE VALLEY MN Meet Minneap 30 17 F30-34 52:01 16:45
213 6348 JASON KALIES APPLE VALLEY MN Meet Minneap 29 22 M25-29 52:02 16:45
214 6349 SHEILA NICKELSON MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 22 17 F20-24 52:03 16:46
215 6226 SETH KAHLER MAPLE GROVE MN Data Recogni 24 12 M20-24 52:40 16:57
216 6366 DEBBIE LUND PLYMOUTH MN PreferredOne 51 7 F50-54 53:39 17:16
217 6364 TERRY KOLSETH LONG LAKE MN PreferredOne 49 3 F45-49 53:40 17:17
218 6330 RENAE STROM PLYMOUTH MN ev3 48 4 F45-49 53:43 17:18
219 6359 DEBRA CHORZEMPA NEW HOPE MN PreferredOne 34 18 F30-34 54:24 17:31
220 6365 MELISSA LARSON PLYMOUTH MN PreferredOne 36 16 F35-39 54:27 17:32
221 6372 LINDA FENSKE SHAKOPEE MN RJ Ahmann Co 63 2 F60-64 54:58 17:42
222 6374 MELANIE KOWALSKI EDEN PRAIRIE MN RJ Ahmann Co 26 27 F25-29 54:58 17:42
223 6485 MICHELLE COULTER MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 33 19 F30-34 55:05 17:44
224 6497 CYNTHIA VANDEWAA BLOOMINGTON MN Thrivent Fin 43 18 F40-44 55:05 17:44
225 6235 LISA PETERSON-NELSO MAPLE GROVE MN Data Recogni 45 5 F45-49 55:08 17:45
226 6239 ERIK SMITH MAPLE GROVE MN Data Recogni 14 6 M01-14 55:09 17:45
227 6240 RACHEL SMITH MAPLE GROVE MN Data Recogni 11 4 F01-14 55:10 17:46
228 6225 KARI JOHNSON MAPLE GROVE MN Data Recogni 47 6 F45-49 56:49 18:17
229 3550 JOAN COLLINS MAPLE GROVE MN Data Recogni 56 3 F55-59 56:49 18:17
230 3561 LIZ SAMUELSON ROGERS MN Data Recogni 46 7 F45-49 56:49 18:17
231 6362 MARLA HEISTERKAMP COON RAPIDS MN PreferredOne 44 19 F40-44 58:08 18:43
232 6342 SARA ABRAHAMSON ST PAUL MN Mahoney Ulbr 24 18 F20-24 58:41 18:54
233 6360 JULIE CONNOLLY PLYMOUTH MN PreferredOne 48 8 F45-49 59:24 19:08
234 6361 KAREN FLAKE BROOKLYN CENTER MN PreferredOne 52 8 F50-54 59:25 19:08
235 6344 TOM JOHNSON ST PAUL MN Mahoney Ulbr 25 23 M25-29 1:00:03 19:20
236 6357 ALISON BARETZ MAPLE GROVE MN PreferredOne 33 20 F30-34 1:00:39 19:31
237 6368 LORI OSBERG MAPLE GROVE MN PreferredOne 44 20 F40-44 1:00:39 19:32
238 6191 HALLIE FINUCANE ROSEVILLE MN Westman, Cha 50 9 F50-54 1:04:54 20:54
239 6189 ALLISON BERG ST PAUL MN Westman, Cha 32 21 F30-34 1:05:07 20:58
240 6221 TOD DEMING MAPLE GROVE MN Data Recogni 39 10 M35-39 1:05:19 21:02
5/08/2007 2:10PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.