30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
1 3677 MICHAEL LITTLE MINNEAPOLIS MN GE Striders 30 1 M30-34 31:52 5:08
2 3513 CHRIS BOLDT BLAINE MN Boston Scien 26 1 M25-29 33:17 5:22
3 3515 BOBBY CHOKDEE ROGERS MN Boston Scien 33 2 M30-34 35:24 5:42
4 3674 ERIC CHABIN CHANHASSEN MN GE Striders 39 1 M35-39 36:30 5:53
5 3510 JASON REZAC LAKEVILLE MN Best Buy 33 3 M30-34 38:02 6:08
6 3592 MICHAEL KAUPA BLOOMINGTON MN Deloitte Run 23 1 M20-24 38:34 6:13
7 3726 JAMES ZWIEFEL SO ST PAUL MN Minnesota Ai 33 4 M30-34 39:06 6:18
8 3695 LANCE BROCK BURNSVILLE MN Mahoney Ulbr 29 2 M25-29 39:08 6:18
9 3533 MARK SPONHOLZ MINNEAPOLIS MN Boston Scien 29 3 M25-29 39:09 6:18
10 3881 RON TRUSSELL BURNSVILLE MN Thrivent Fin 57 1 M55-59 39:55 6:26
11 3757 RICHARD MICHEL MINNEAPOLIS MN Seagate Tech 43 1 M40-44 40:22 6:30
12 3747 TIMOTHY WRIGHT SAUK RAPIDS MN Progressive 42 2 M40-44 41:10 6:38
13 3730 BRIAN REXING INVER GROVE HTS MN Northwest Ai 33 5 M30-34 41:13 6:38
14 3680 MELISSA STREI EDEN PRAIRIE MN GE Striders 24 1 F20-24 41:22 6:40
15 3508 AMY PRESCOTT MINNEAPOLIS MN Best Buy 30 1 F30-34 41:23 6:40
16 3765 KEEFE RUSSELL ROBBINSDALE MN Seagate Tech 31 6 M30-34 41:27 6:41
17 3517 DAN GREGORICH ST LOUIS PARK MN Boston Scien 28 4 M25-29 41:49 6:44
18 3866 BRAD GLUTH BURNSVILLE MN Toro Running 50 1 M50-54 42:10 6:48
19 3531 JAN SEPPALA GREENFIELD MN Boston Scien 43 3 M40-44 42:27 6:50
20 3501 CYNTHIA BROCHMAN MAPLEWOOD MN Accenture 41 1 F40-44 42:42 6:53
21 3682 ZACHARY BURKE MINNEAPOLIS MN Highland Ban 23 2 M20-24 42:49 6:54
22 3518 ISMAIL GULER MAPLE GROVE MN Boston Scien 35 2 M35-39 42:58 6:55
23 3572 PARRISH AHARAM MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 29 5 M25-29 43:03 6:56
24 3864 DALE COLLETTE EAGAN MN Toro Running 46 1 M45-49 43:10 6:57
25 3598 TIM LAMBRECHT MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 3 M20-24 43:44 7:03
26 3590 NATHAN HERRINGTON MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 4 M20-24 44:03 7:06
27 3731 GRANT WHITNEY ST PAUL MN Northwest Ai 30 7 M30-34 44:08 7:07
28 3870 JOHN MATTSON BROOKLYN PARK MN Toro Running 36 3 M35-39 44:09 7:07
29 3522 JOHN HOKANSON MAPLE GROVE MN Boston Scien 51 2 M50-54 44:10 7:07
30 1656 JUSTIN PORTER MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 5 M20-24 44:12 7:07
31 3875 SCOTT CONLEY NORTHFIELD MN Walgreens 49 2 M45-49 44:20 7:09
32 3767 ERIC SPIELER BURNSVILLE MN Seagate Tech 36 4 M35-39 44:21 7:09
33 3845 BARBARA VOGL MAPLE GROVE MN Team Ontrack 41 2 F40-44 44:26 7:09
34 3846 DON ANDREWS MINNEAPOLIS MN Tennant Swee 38 5 M35-39 44:27 7:10
35 3721 STEVE MUSCHA WOODBURY MN Minnesota Ai 45 3 M45-49 44:32 7:10
36 3862 JOHN VEKICH MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 38 6 M35-39 45:03 7:15
37 3794 DOUG LIVINGSTON MINNEAPOLIS MN Team Hays 40 4 M40-44 45:09 7:16
38 3573 MARK ALBRECHT EDINA MN Deloitte Run 36 7 M35-39 45:10 7:17
39 3756 MARY LEARMONT MINNEAPOLIS MN Seagate Tech 47 1 F45-49 45:12 7:17
40 2749 MARK SHRIVER MINNEAPOLIS MN Seagate Tech 30 8 M30-34 45:23 7:19
41 3771 ROBB HALL CHANHASSEN MN St. Paul Lun 44 5 M40-44 45:25 7:19
42 3520 STANLEY HAMMER EDEN PRAIRIE MN Boston Scien 46 4 M45-49 46:02 7:25
43 3525 DOUG KILLION MAPLE GROVE MN Boston Scien 42 6 M40-44 46:02 7:25
44 3770 ALBERT VAN DER SCHA MINNETONKA MN Seagate Tech 55 2 M55-59 46:12 7:27
45 3519 ROBBIE HALVORSON OAKDALE MN Boston Scien 42 7 M40-44 46:20 7:28
46 3581 JAKE CARROLL COLUMBIA HTS MN Deloitte Run 22 6 M20-24 46:35 7:30
47 3565 MATTHEW WORKMAN MAPLE GROVE MN Data Recogni 49 5 M45-49 46:51 7:33
48 3644 RYAN WILLIAMS OSSEO MN ev3 23 7 M20-24 46:56 7:34
49 3778 TINA DANIELS FRIDLEY MN Target 32 2 F30-34 47:18 7:37
50 3840 SHAWN ANDERSON APPLE VALLEY MN Team Ontrack 30 9 M30-34 47:19 7:37
51 3758 DARYL MOREAU MINNETONKA MN Seagate Tech 25 6 M25-29 47:22 7:38
52 3847 MAUREEN MULLIKIN MINNEAPOLIS MN Tennant Swee 24 2 F20-24 47:23 7:38
53 3699 MARC KOTSONAS ST PAUL MN Mahoney Ulbr 37 8 M35-39 47:23 7:38
54 3503 GRAEME WEBSTER MINNEAPOLIS MN Accenture 30 10 M30-34 47:29 7:39
55 3725 DAVID SPANDE MINNEAPOLIS MN Minnesota Ai 38 9 M35-39 47:30 7:39
56 3876 DENYSE MADDEN HUDSON WI Walgreens 44 3 F40-44 47:31 7:39
57 3502 LISA STARIN PRIOR LAKE MN Accenture 35 1 F35-39 47:35 7:40
58 3606 CRAIG SCHMIDT MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 25 7 M25-29 47:40 7:41
59 3701 AARON MARTIN MINNEAPOLIS MN Mahoney Ulbr 0 47:59 7:44
60 3788 GRETCHEN VANDYKE MINNEAPOLIS MN Target 28 1 F25-29 48:05 7:45
61 3708 CHRIS STEVERMER SAVAGE MN Mahoney Ulbr 15 1 M15-19 48:08 7:45
62 3673 FORREST BENTLEY MINNEAPOLIS MN GE Striders 47 6 M45-49 48:09 7:45
63 3754 DAVID KOESTER PRIOR LAKE MN Seagate Tech 42 8 M40-44 48:13 7:46
64 3733 ADAM DOOLEY NEW HOPE MN PreferredOne 31 11 M30-34 48:17 7:47
65 3595 BRENDAN KRASEAN ANDOVER MN Deloitte Run 32 12 M30-34 48:22 7:48
66 3611 NICHOLAS BEAUDRY MAPLE GROVE MN Digital Rive 24 8 M20-24 49:04 7:54
67 3742 KATHRYN SOLIE PRIOR LAKE MN PreferredOne 39 2 F35-39 49:11 7:55
68 3678 STEVE MATHISON ST PAUL MN GE Striders 44 9 M40-44 49:14 7:56
69 3512 KEVIN BALLINGER MAPLE GROVE MN Boston Scien 34 13 M30-34 49:43 8:01
70 3534 MATTHEW STONEHOUSE WHITE BEAR LAKE MN Boston Scien 33 14 M30-34 49:55 8:02
5/08/2007 2:14PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
71 3514 MICHAEL BREKKE CHAMPLIN MN Boston Scien 36 10 M35-39 49:55 8:02
72 3618 MARK SAARINEN MINNEAPOLIS MN Digital Rive 41 10 M40-44 50:02 8:04
73 3599 PATRICK LARSON MAPLEWOOD MN Deloitte Run 29 8 M25-29 50:03 8:04
74 3782 THOMAS KELLY CHANHASSEN MN Target 40 11 M40-44 50:07 8:04
75 3761 ROGER RESH SHAKOPEE MN Seagate Tech 42 12 M40-44 50:11 8:05
76 3722 LEON PETERSON RED WING MN Minnesota Ai 27 9 M25-29 50:19 8:06
77 3524 NATALIE KILIBARDA WOODBURY MN Boston Scien 36 3 F35-39 50:49 8:11
78 3755 TORSTEN KONRAD MINNEAPOLIS MN Seagate Tech 29 10 M25-29 50:50 8:11
79 3600 LUCAS LEAON BURNSVILLE MN Deloitte Run 24 9 M20-24 50:55 8:12
80 3752 NIMOL GRIMM LAKEVILLE MN Seagate Tech 39 4 F35-39 51:01 8:13
81 3521 KENT HARRISON MAPLE GROVE MN Boston Scien 44 13 M40-44 51:01 8:13
82 3739 DARRIN MARGHEIM MOUNDS VIEW MN PreferredOne 41 14 M40-44 51:22 8:16
83 3604 ROBERT RIEHM MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 25 11 M25-29 51:32 8:18
84 3551 COREY COOGAN BROOKLYN CENTER MN Data Recogni 29 2 F25-29 51:37 8:19
85 3511 SARA BALLINGER MAPLE GROVE MN Boston Scien 35 5 F35-39 51:41 8:19
86 3575 CHRISTINA BAWEK MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 3 F20-24 51:43 8:20
87 3676 MICHAEL KOHLMANN EDINA MN GE Striders 48 7 M45-49 51:49 8:21
88 3596 KRISTEN KRIER MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 25 3 F25-29 51:52 8:21
89 3526 DANIEL LAFONTAINE PLYMOUTH MN Boston Scien 51 3 M50-54 52:02 8:23
90 3675 LENNOX GARDNER EDEN PRAIRIE MN GE Striders 49 8 M45-49 52:04 8:23
91 3567 HEIDI WAGAMON BLAINE MN DBFTF 26 4 F25-29 52:06 8:24
92 3568 PENNY BUSCH ST LOUIS PARK MN DCM 29 5 F25-29 52:15 8:25
93 3871 MARK OLSON RICHFIELD MN Toro Running 40 15 M40-44 52:16 8:25
94 3707 PAT STEVERMER SAVAGE MN Mahoney Ulbr 43 16 M40-44 52:25 8:27
95 3566 SACHA YASSERI OTSEGO MN Data Recogni 33 15 M30-34 52:26 8:27
96 3617 JIM PICHLER BLOOMINGTON MN Digital Rive 38 11 M35-39 52:28 8:27
97 3613 JAMES CROWLEY VICTORIA MN Digital Rive 44 17 M40-44 52:28 8:27
98 3789 LINDSEY WILSON STILLWATER MN Target 25 6 F25-29 52:41 8:29
99 3578 JARED BENSON COLUMBIA HTS MN Deloitte Run 25 12 M25-29 52:44 8:30
100 3702 MICHAEL MARTIN MENAHGA MN Mahoney Ulbr 56 3 M55-59 52:45 8:30
101 3621 MATT VODA MINNEAPOLIS MN Digital Rive 38 12 M35-39 52:46 8:30
102 3749 REY VELASCO VELASCO NEW HOPE MN RJ Ahmann Co 41 18 M40-44 52:46 8:30
103 3843 KIRK CRABB BURNSVILLE MN Team Ontrack 24 10 M20-24 52:47 8:30
104 3586 BEN ELLIOTT MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 23 11 M20-24 52:50 8:31
105 3879 ROBYN PETERSON ST PAUL MN Westman, Cha 29 7 F25-29 52:51 8:31
106 3882 REBECCA VIOT ST LOUIS PARK MN Westman, Cha 39 6 F35-39 52:52 8:31
107 3709 KIMBERLY YURKOVICH WILLARD WI Mahoney Ulbr 24 4 F20-24 52:55 8:31
108 3504 STEVEN IVERSEN RIVER FALLS WI AgriBank 48 9 M45-49 52:56 8:32
109 3780 MIKE GROCHOWSKI ST LOUIS PARK MN Target 29 13 M25-29 53:04 8:33
110 3608 ALEXANDER SHKOLNIK MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 26 14 M25-29 53:11 8:34
111 3576 JOSHUA BEATTY MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 27 15 M25-29 53:13 8:34
112 3632 DAVID BUYE MINNEAPOLIS MN ev3 26 16 M25-29 53:17 8:35
113 3744 JOHN GROSENICK LAKEVILLE MN Progressive 41 19 M40-44 53:31 8:37
114 3583 MICHAEL DAMAN MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 29 17 M25-29 53:32 8:37
115 3507 JOHN LOVE MENDOTA HTS MN Best Buy 53 4 M50-54 53:33 8:37
116 3852 KIRK AHLBERG ST PAUL MN Thrivent Fin 37 13 M35-39 53:36 8:38
117 3697 HEATHER EGENESS ST PAUL MN Mahoney Ulbr 23 5 F20-24 53:39 8:39
118 3750 ANDRE BOYOGUENO SHAKOPEE MN Seagate Tech 44 20 M40-44 53:40 8:39
119 3582 ANDY DAHL MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 30 16 M30-34 53:50 8:40
120 3873 KURT SVENDSEN EDEN PRAIRIE MN Toro Running 40 21 M40-44 53:54 8:41
121 3795 MATT WINSTON PLYMOUTH MN Team Hays 37 14 M35-39 53:55 8:41
122 3796 CHRISTINE WINSTON PLYMOUTH MN Team Hays 36 7 F35-39 53:59 8:42
123 3746 KIM JENSEN MAPLE GROVE MN Progressive 29 8 F25-29 54:00 8:42
124 3509 KRIS RANDOLPH EDINA MN Best Buy 27 9 F25-29 54:01 8:42
125 3860 ANDY RANK MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 24 12 M20-24 54:14 8:44
126 3868 JOE JAEGER APPLE VALLEY MN Toro Running 45 10 M45-49 54:21 8:45
127 3584 JOSEPH DELGADO COTTAGE GROVE MN Deloitte Run 22 13 M20-24 54:23 8:46
128 3628 ANNE SIMONS SHOREVIEW MN Eide Bailly 44 4 F40-44 54:32 8:47
129 3863 VAN CLINE ST PAUL MN Toro Running 56 4 M55-59 54:37 8:48
130 3849 DAVID PETERSON EDEN PRAIRIE MN Tennant Swee 40 22 M40-44 54:38 8:48
131 3853 PAUL CONNELLY MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 24 14 M20-24 54:39 8:48
132 3630 BRUCE BACKLUND PLYMOUTH MN ev3 41 23 M40-44 54:41 8:48
133 3734 PAUL GEIWITZ EDEN PRAIRIE MT PreferredOne 50 5 M50-54 54:45 8:49
134 3591 JOSHUA HUANG CIRCLE PINES MN Deloitte Run 25 18 M25-29 54:53 8:50
135 3787 CATHERINE SUNDE RICHFIELD MN Target 36 8 F35-39 55:10 8:53
136 3783 AMY MACOSKO MINNEAPOLIS MN Target 26 10 F25-29 55:10 8:53
137 3554 TRISH FLOCK-JOHNSON MAPLE GROVE MN Data Recogni 43 5 F40-44 55:11 8:53
138 3532 JUDY SEPPALA GREENFIELD MN Boston Scien 42 6 F40-44 55:36 8:57
139 3698 ROBERT ERICKSON HASTINGS MN Mahoney Ulbr 28 19 M25-29 55:42 8:58
140 3869 VICKI LE BURNSVILLE MN Toro Running 34 3 F30-34 55:52 9:00
5/08/2007 2:14PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
141 3627 CAYLA SCHROEDER OWATONNA MN Eide Bailly 22 6 F20-24 55:59 9:01
142 3719 CHRISTINA HUBERT WOODBURY MN Minnesota Ai 24 7 F20-24 56:05 9:02
143 3786 RICHARD SCHNEIDER STILLWATER MN Target 25 20 M25-29 56:05 9:02
144 3651 MARCIA EASLEY MINNEAPOLIS MN G&K Services 45 2 F45-49 56:05 9:02
145 3663 LINH TRAN MINNEAPOLIS MN G&K Services 40 7 F40-44 56:10 9:03
146 3877 ANNE HOLT EDINA MN Westman, Cha 31 4 F30-34 56:15 9:04
147 3602 HEATHER PANZER CRYSTAL MN Deloitte Run 25 11 F25-29 56:24 9:05
148 3684 KATHLEEN GEHRZ ST PAUL MN Highland Ban 21 8 F20-24 56:26 9:05
149 3683 MARY GEHRZ ST PAUL MN Highland Ban 26 12 F25-29 56:27 9:05
150 3612 VENKANNA CHERUKURI ST LOUIS PARK MN Digital Rive 48 11 M45-49 56:28 9:06
151 3865 MARK DALY MINNETONKA MN Toro Running 45 12 M45-49 56:38 9:07
152 3694 LAURA BERG ST CLOUD MN Mahoney Ulbr 24 9 F20-24 56:40 9:08
153 3535 MARK BAUMHOVER NORTH SAINT PAUL MN BWBR Archite 37 15 M35-39 56:41 9:08
154 3872 MIGUEL PIZANO EDEN PRAIRIE MN Toro Running 44 24 M40-44 56:43 9:08
155 3858 KRISTIN LAUERMAN EDEN PRAIRIE MN Thrivent Fin 37 9 F35-39 56:43 9:08
156 3601 JONATHAN LO EDEN PRAIRIE MN Deloitte Run 31 17 M30-34 56:49 9:09
157 3542 NATHAN BRANDT MINNETONKA MN Cannon Techn 27 21 M25-29 56:54 9:10
158 3603 JENNIFER PASTERNAK CHICAGO IL Deloitte Run 29 13 F25-29 56:56 9:10
159 3545 JULIE RICHTER MINNEAPOLIS MN Cannon Techn 29 14 F25-29 57:01 9:11
160 3609 TRAVIS SWENSON WAYZATA MN Deloitte Run 29 22 M25-29 57:20 9:14
161 3589 KRISTA HENKELMAN MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 24 10 F20-24 57:22 9:14
162 3616 BRANT PALLAZZA GOLDEN VALLEY MN Digital Rive 43 25 M40-44 57:23 9:15
163 3622 FEYISARA ADEBISI MINNEAPOLIS MN Eide Bailly 29 15 F25-29 57:31 9:16
164 3775 SARAH BROUGHTON MINNEAPOLIS MN Target 27 16 F25-29 57:47 9:18
165 3619 ROB SCHNEIDER BLOOMINGTON MN Digital Rive 30 18 M30-34 57:55 9:20
166 3634 JASON KESSLER MINNEAPOLIS MN ev3 30 19 M30-34 58:04 9:21
167 3537 MARLO LEWIS MINNEAPOLIS MN BWBR Archite 29 17 F25-29 58:05 9:21
168 3851 HOWARD WONG EAGAN MN Thomson Runn 37 16 M35-39 58:06 9:21
169 3724 TONY SHAUL PRIOR LAKE MN Minnesota Ai 29 23 M25-29 58:24 9:24
170 3878 CHRISTOPHER HOLT EDINA MN Westman, Cha 31 20 M30-34 58:28 9:25
171 3842 MARY BERGER CANNON FALLS MN Team Ontrack 42 8 F40-44 58:28 9:25
172 3759 RYAN NERESON RICHFIELD MN Seagate Tech 34 21 M30-34 58:36 9:26
173 3688 BROOKS STAPLES MOUNDS VIEW MN Highland Ban 45 13 M45-49 58:44 9:28
174 3855 AARON GRIGA MINNEAPOLIS MN Thrivent Fin 32 22 M30-34 58:46 9:28
175 3861 VICKI SPIELMAN PRIOR LAKE MN Thrivent Fin 40 9 F40-44 58:53 9:29
176 3539 BRAD MULLER ST PAUL MN BWBR Archite 44 26 M40-44 58:57 9:30
177 3536 NAN LANGEVIN ST PAUL MN BWBR Archite 40 10 F40-44 58:57 9:30
178 3685 JON JANNETTO ST PAUL MN Highland Ban 54 6 M50-54 58:57 9:30
179 3850 TODD SCHOOLMAN PLYMOUTH MN Tennant Swee 42 27 M40-44 59:03 9:31
180 3624 CAROL MAHER ST LOUIS PARK MN Eide Bailly 28 18 F25-29 59:04 9:31
181 3774 CARRIE ABRAHAM ST LOUIS PARK MN Target 25 19 F25-29 59:27 9:34
182 3563 JILL ST. ONGE MAPLE GROVE MN Data Recogni 37 10 F35-39 59:43 9:37
183 3859 TIFFANY LYNCH BROOKLYN PARK MN Thrivent Fin 28 20 F25-29 59:50 9:38
184 3790 LINDSAY YOUNGDAHL HOPKINS MN Target 27 21 F25-29 1:00:05 9:41
185 2652 JOHN O'CONNOR MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 32 23 M30-34 1:00:06 9:41
186 3776 BETH CIESLIK MINNEAPOLIS MN Target 25 22 F25-29 1:00:08 9:41
187 3543 JOAN COREY PLYMOUTH MN Cannon Techn 45 3 F45-49 1:00:10 9:41
188 3557 CINDY KIVISTO MAPLE GROVE MN Data Recogni 48 4 F45-49 1:00:22 9:43
189 3642 MARK VANDLIK SHOREWOOD MN ev3 42 28 M40-44 1:00:29 9:45
190 3874 TAMMY VAN HORN FARMINGTON MN Toro Running 34 5 F30-34 1:00:31 9:45
191 3610 ALEXANDER YOUNG BLOOMINGTON MN Deloitte Run 26 24 M25-29 1:00:35 9:45
192 3768 TODD STUTE APPLE VALLEY MN Seagate Tech 42 29 M40-44 1:00:43 9:47
193 3505 PATTI PLASH EAGAN MN AgriBank 47 5 F45-49 1:00:43 9:47
194 3841 WILL BEREND RICHFIELD MN Team Ontrack 31 24 M30-34 1:00:47 9:47
195 3547 JESSE WALTER CRYSTAL MN Cannon Techn 24 15 M20-24 1:00:51 9:48
196 3844 KEVIN NOTH MINNEAPOLIS MN Team Ontrack 35 17 M35-39 1:00:52 9:48
197 3516 STEVE FINDELL NEW BRIGHTON MN Boston Scien 49 14 M45-49 1:00:56 9:49
198 1907 DAVID TOWNSEND ST PAUL MN St. Paul Lun 39 18 M35-39 1:01:03 9:50
199 3588 JILL HANSEN SAVAGE MN Deloitte Run 28 23 F25-29 1:01:04 9:50
200 3763 DIANE RUCKER APPLE VALLEY MN Seagate Tech 36 11 F35-39 1:01:07 9:50
201 3867 MARC HOLLAHAN JORDAN MN Toro Running 31 25 M30-34 1:01:13 9:52
202 3579 ALYSSA BOEVE WOODBURY MN Deloitte Run 26 24 F25-29 1:01:14 9:52
203 3718 TODD BECK PRIOR LAKE MN Minnesota Ai 39 19 M35-39 1:01:17 9:52
204 3760 PARITOSH PANCHAL BLOOMINGTON MN Seagate Tech 28 25 M25-29 1:01:25 9:53
205 3585 ADAM DEROSIER MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 26 26 M25-29 1:01:40 9:56
206 3714 MELVIN TENNANT MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 46 15 M45-49 1:01:53 9:58
207 3785 KYZA POTRATZ MINNEAPOLIS MN Target 30 6 F30-34 1:01:55 9:58
208 3777 ANGELA CLEPPER COON RAPIDS MN Target 27 25 F25-29 1:02:03 10:00
209 3764 RICHARD RUMLEY EDEN PRAIRIE MN Seagate Tech 39 20 M35-39 1:02:15 10:02
210 3626 JEANETTE NEUMANN MINNETONKA MN Eide Bailly 25 26 F25-29 1:02:28 10:04
5/08/2007 2:14PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
211 3720 TAMMY LAMBERT BURNSVILLE MN Minnesota Ai 36 12 F35-39 1:02:36 10:05
212 3706 DONNA STEVERMER FARMINGTON MN Mahoney Ulbr 40 11 F40-44 1:02:39 10:05
213 3729 KAVEH MIRFAKHRAIE EAGAN MN Northwest Ai 39 21 M35-39 1:02:41 10:06
214 3597 SHANNON KRYGIEL MINNEAPOLIS MN Deloitte Run 34 7 F30-34 1:02:43 10:06
215 3529 LISA MERRIFIELD MAPLE GROVE MN Boston Scien 37 13 F35-39 1:02:48 10:07
216 3574 KARL ANDERSON SHOREVIEW MN Deloitte Run 30 26 M30-34 1:02:52 10:08
217 3723 PATRICK SEVERSON MINNEAPOLIS MN Minnesota Ai 38 22 M35-39 1:02:55 10:08
218 3717 MICHELLE AMBROSE INVER GROVE HTS MN Minnesota Ai 35 14 F35-39 1:02:56 10:08
219 3623 MARK GUY MINNEAPOLIS MN Eide Bailly 24 16 M20-24 1:02:57 10:08
220 3577 HEIDI BECKER COON RAPIDS MN Deloitte Run 24 11 F20-24 1:03:04 10:09
221 3544 ALISON HASEMAN PLYMOUTH MN Cannon Techn 34 8 F30-34 1:03:10 10:10
222 3558 MICAH MCLELLAN BROOKLYN PARK MN Data Recogni 22 17 M20-24 1:03:16 10:11
223 3751 SCOTT CONKLIN PRIOR LAKE MN Seagate Tech 51 7 M50-54 1:03:18 10:12
224 3728 JEANNINE KELLOGG MINNEAPOLIS MN Northwest Ai 40 12 F40-44 1:03:20 10:12
225 3880 LEANNE TAVEGGIA MINNEAPOLIS MN Westman, Cha 30 9 F30-34 1:03:24 10:13
226 3848 KRIS NICOL MINNEAPOLIS MN Tennant Swee 35 15 F35-39 1:03:41 10:15
227 3643 CHRISTINE VELARDE CRYSTAL MN ev3 42 13 F40-44 1:03:56 10:18
228 1435 DEEPAK BHASKAR RICHFIELD MN Digital Rive 35 23 M35-39 1:04:01 10:18
229 3541 STEFNEE TRZPUC MINNEAPOLIS MN BWBR Archite 26 27 F25-29 1:04:38 10:24
230 3713 KATIE SMITH MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 36 16 F35-39 1:05:23 10:32
231 3615 VICTORIA HARP MINNEAPOLIS MN Digital Rive 31 10 F30-34 1:05:40 10:35
232 3587 SARAH GAALSWYK MINNETONKA MN Deloitte Run 30 11 F30-34 1:05:44 10:35
233 3546 BEN WALLACE ELK RIVER MN Cannon Techn 43 30 M40-44 1:06:04 10:38
234 3781 SALLY HERMANTO MINNEAPOLIS MN Target 26 28 F25-29 1:06:17 10:40
235 3687 TERRY O'BRIEN MINNEAPOLIS MN Highland Ban 45 16 M45-49 1:06:41 10:44
236 3540 JOSHUA SIMMA ST PAUL MN BWBR Archite 32 27 M30-34 1:06:45 10:45
237 3614 KARIN GOFF MINNEAPOLIS MN Digital Rive 41 14 F40-44 1:06:49 10:46
238 3703 CRAIG MULCAHY LAKEVILLE MN Mahoney Ulbr 34 28 M30-34 1:07:13 10:49
239 3640 SCOTT SMITH MONTICELLO MN ev3 39 24 M35-39 1:07:39 10:54
240 3593 MARTHA KIPFER PLYMOUTH MN Deloitte Run 41 15 F40-44 1:07:51 10:56
241 3570 TIM LYONS ST PAUL MN DCM 30 29 M30-34 1:07:56 10:56
242 3779 STACY GIANINO ST PAUL MN Target 27 29 F25-29 1:07:58 10:57
243 3629 NATHAN AL-SELHAM ST LOUIS PARK MN ev3 39 25 M35-39 1:08:06 10:58
244 3637 SUSAN LUND PLYMOUTH MN ev3 44 16 F40-44 1:08:07 10:58
245 3607 BRENT SCHOENROC SCH ST LOUIS PARK MN Deloitte Run 28 27 M25-29 1:08:14 10:59
246 3605 KATHY ROTHSCHADL ST LOUIS PARK MN Deloitte Run 29 30 F25-29 1:08:14 10:59
247 3748 LINDA SHEPPARD DELANO MN RJ Ahmann Co 50 1 F50-54 1:08:51 11:05
248 3594 ERICA KRAGERUD-SMIT ST PAUL MN Deloitte Run 37 17 F35-39 1:09:51 11:15
249 3711 JUDE CROYLE MINNEAPOLIS MN Meet Minneap 30 30 M30-34 1:10:16 11:19
250 3793 MARY DEMORETT BROOKLYN PARK MN Team Hays 48 6 F45-49 1:10:54 11:25
251 3569 ROBIN LEDONNE ST LOUIS PARK MN DCM 31 12 F30-34 1:11:26 11:30
252 3686 HEATHER MENSING ST PAUL MN Highland Ban 22 12 F20-24 1:11:50 11:34
253 3523 LINDA JAHNKE BURNSVILLE MN Boston Scien 45 7 F45-49 1:13:20 11:49
254 3857 KATIE KLOSTER EDINA MN Thrivent Fin 42 17 F40-44 1:13:24 11:49
255 3696 MARY CORWIN HASTINGS MN Mahoney Ulbr 31 13 F30-34 1:14:36 12:01
256 3641 YASMINA TOOVI BROOKLYN PARK MN ev3 28 31 F25-29 1:15:32 12:10
257 3740 ANNE PARSHALL MINNEAPOLIS MN PreferredOne 38 18 F35-39 1:16:01 12:15
258 3530 TRACY REGAN MINNEAPOLIS MN Boston Scien 27 32 F25-29 1:16:37 12:20
259 3689 KATY WITTROCK APPLE VALLEY MN Highland Ban 29 33 F25-29 1:17:00 12:24
260 3745 JENNIFER HENNEN AVON MN Progressive 36 19 F35-39 1:17:08 12:25
261 3856 KAREN HILLERMAN BROOKLYN PARK MN Thrivent Fin 36 20 F35-39 1:17:16 12:27
262 3636 GREG LINDBOM BECKER MN ev3 43 31 M40-44 1:18:08 12:35
263 3625 HEATHER MANTHIE MINNEAPOLIS MN Eide Bailly 25 34 F25-29 1:20:13 12:55
264 3564 NEIL TREMBLEY MINNEAPOLIS MN Data Recogni 55 5 M55-59 1:22:00 13:12
265 3743 MIKE THIELEN HUDSON WI PreferredOne 53 8 M50-54 1:22:52 13:21
266 3784 SHANNON ODENWELLER MINNETONKA MN Target 30 14 F30-34 1:23:51 13:30
267 3538 ROCHELLE MARESH MINNEAPOLIS MN BWBR Archite 35 21 F35-39 1:26:37 13:57
268 3741 BRIAN PETERSON APPLE VALLEY MN PreferredOne 35 26 M35-39 1:26:54 14:00
269 3556 PATRICIA JOHNSON MAPLE GROVE MN Data Recogni 49 8 F45-49 1:26:59 14:00
270 3555 DEBRA GARTNER MAPLE GROVE MN Data Recogni 48 9 F45-49 1:27:00 14:00
271 3631 ANDREA BODE PLYMOUTH MN ev3 42 18 F40-44 1:27:48 14:08
272 3735 CATHY HIGGINS MINNEAPOLIS MN PreferredOne 49 10 F45-49 1:29:17 14:22
273 3737 CHRIS JUERGENS MINNEAPOLIS MN PreferredOne 35 27 M35-39 1:29:58 14:29
274 3732 SUSAN BENTLEY ST LOUIS PARK MN PreferredOne 59 1 F55-59 1:32:23 14:52
275 3657 ANTHONY MILLS MINNEAPOLIS MN G&K Services 41 32 M40-44 1:35:23 15:21
276 3664 MARGARET VAN WAGNER MINNEAPOLIS MN G&K Services 41 19 F40-44 1:35:23 15:21
277 3647 JUAN BELTRAN MINNEAPOLIS MN G&K Services 44 33 M40-44 1:35:24 15:22
278 3670 ANDY GARCIA MINNEAPOLIS MN G&K Services 39 28 M35-39 1:35:55 15:27
279 3646 MENTWAB BELETE MINNEAPOLIS MN G&K Services 26 35 F25-29 1:36:00 15:27
280 3658 SANDEE MYHREE MINNEAPOLIS MN G&K Services 47 11 F45-49 1:36:07 15:29
5/08/2007 2:14PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.

30th Annual GET IN GEAR 10K Run/Walk
Minneapolis, MN Saturday April 28, 2007
10K OFFICIAL RESULTS - CORPORATE ONLY

Place Bib Name City Company Age Div Div Time Pace
281 3716 RUTH WARDEN MOUND MN Meet Minneap 58 2 F55-59 1:36:26 15:32
282 3655 ALEJANDRA GIRON MINNEAPOLIS MN G&K Services 28 36 F25-29 1:36:44 15:35
283 3662 JANET SOLIS MINNEAPOLIS MN G&K Services 12 1 F01-14 1:36:45 15:35
284 3660 BOUNKONG ONALY MINNEAPOLIS MN G&K Services 45 12 F45-49 1:36:45 15:35
285 3700 MUNKHZUL LEFEBVRE MINNEAPOLIS MN Mahoney Ulbr 24 13 F20-24 1:36:48 15:35
286 3705 TONYA SHELDON MINNEAPOLIS MN Mahoney Ulbr 34 15 F30-34 1:36:50 15:35
287 3704 JESSICA SALIC WOODBURY MN Mahoney Ulbr 26 37 F25-29 1:36:51 15:36
288 3649 LUIS CERRITOS MINNEAPOLIS MN G&K Services 38 29 M35-39 1:37:00 15:37
289 3665 NEIL VERNIER MINNEAPOLIS MN G&K Services 26 28 M25-29 1:39:50 16:04
5/08/2007 2:14PM Timing by CHAMPIONCHIP MINNESOTA, INC. & SPORTS MANAGEMENT ASSOCIATES, INC.